Lekár, ktorý údajne sexuálne zneužíval maloleté dievčatá, sa postavil pred súd. S jednou z obetí má vraj dieťa

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Lekár, ktorý mal podľa polície pred štyrmi rokmi sexuálne zneužívať maloleté dievčatá v Myjave, sa dnes posadil na lavicu obžalovaných. Sudca hneď na začiatku procesu na žiadosť prokurátorky vylúčil z pojednávania verejnosť.

Keď sa lekár údajne dopustil trestnej činnosti, dievčatá nemali ani 15 rokov. Hovorca prokuratúry v Trenčíne Vlastimil Krokvička upresnil, že sexuálneho zneužívania sa lekár podľa všetkého dopustil v mesiacoch júl až október v roku 2018 vo svojom byte.

„Na obvineného M. K. podal prokurátor 26. 4. 2021 obžalobu pre pokračovací zločin sexuálneho zneužívania, v súbehu s prečinom ohrozovania mravnej výchovy mládeže,“ uviedol.

Obžalovaný 41-ročný Martin K. sa k celej veci odmietol vyjadriť. Na štvrtkovom pojednávaní sa vzdal práva vypovedať. „Vzhľadom na citlivosť tej kauzy nebudem podávať žiadne informácie,“ povedal. 

Prečítajte si tiež:

S jedným z dievčat má údajne aj dieťa. Pred dvoma rokmi sa k tomu vyjadrila mama dievčaťa. „Keď som vedela, že je asi tehotná, tak som rýchlo šla ku gynekológovi, ten mi dal papiere, že je nepoškodená a ona už dávno bola tehotná,“ opísala.

Dievčatá údajne chodili k lekárovi opakovane. Za sexuálne služby im platil od 20 do 100 eur. V jednom prípade to bol podľa všetkého telefón. Jedna z poškodených povedala, že dievčatá tam za ním chodievali samy, pretože si chceli zarobiť. 

Prečítajte si tiež:

Čo sa v byte obžalovaného podľa všetkého dialo, opísal hovorca trenčianskej prokuratúry. „Viackrát vykonal pohlavný alebo orálny styk samostatne, celkom s tromi maloletými dievčatami napriek tomu, že vedel, že nedovŕšili 15. rok veku, za čo im dal vecné odmeny,“ informoval.

Obhajca lekára Ján Falis verí, že sa nevina jeho klienta preukáže. „Vzhľadom na to, že klient na dnešnom hlavnom pojednávaní urobil vyhlásenie, že sa cíti byť nevinný, bude sa vykonávať dokazovanie,“ povedal. 

Hlavné pojednávanie bude pokračovať 12. januára. Ak lekárovi dokážu vinu, hrozí mu sedem až dvanásť rokov nepodmienečne.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti