Zo Zimbabwe na Slovensko. ZOO v Bojniciach privítala nového člena

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Meria tri metre, váži takmer päť ton a pochádza zo Zimbabwe. Jeho najnovším domovom sa teraz stali Bojnice. Slonice Maja a Gula tak dostali predčasný vianočný darček. Zdatného samca, ktorý teraz bude bojovať o ich priazeň.

Slon Tembo strávil posledné dní v ZOO vo Viedni. Po rozlúčke s ošetrovateľmi ho naložili do prepravného boxu a vybral sa na cestu do Bojníc. Náročný transport dopadol dobre. V Bojniciach sa ho už nevedeli dočkať.

„Pre mňa je to asi jeden z najväčších darčekov, aký si viem predstaviť. Taký veľký som si asi ani nevedel predstaviť. Má takmer päť ton a tri metre v kohútiku, takže je to naozaj neuveriteľná vec,“ povedal natešene hlavný zoológ ZOO Bojnice Branislav Tám.

Prečítajte si tiež:

​Andrea Klasová zo zoologickej záhrady opísala, ako vyzeral Tembov príchod. „Bolo veľmi zaujímavé ho sledovať, keď sa otvorili dvere boxu, keď medzi ním bola ešte tá mreža. Ako prvé vystrčil chobot a voňal, čo sa vlastne deje a kam to vlastne prišiel,“ dodala.

Prišiel do Bojníc k dvom samiciam. Maja a Gula sú v bojnickej ZOO už 38 rokov. Ich ošetrovateľ Michal Lipták prezradil, že iné slony v podstate nikdy nevideli. „Zatiaľ sú z toho dosť vystresované, majú s tým veľký problém. Ani to normálne cvičenie, ktoré s nimi mávame, tak teraz vôbec nechcú spolupracovať, takže sú veľmi vystrašené,“ dodal.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.