O útočníkovi z Obchodnej ulice už rozhodol sudca, hrozí mu dlhoročné väzenie

O útočníkovi z Obchodnej ulice už rozhodol sudca, hrozí mu dlhoročné väzenie
Zdroj: mojevideo.sk

Posun v prípade násilného incidentu z Obchodnej ulici v Bratislave. Polícia obvinila mladíka, ktorý v sobotu (26.11.) kopol do hlavy ďalšieho muža. Čelí obvineniu zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu v súbehu s prečinom výtržníctva.

Vyšetrovateľ ho chcel mať vo väzbe, a to z preventívnych dôvodov, aby nepokračoval v trestnej činnosti. Sudca o ňom už rozhodol a nahradil mu väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Polícia priblížila, že 21-ročný Tomáš Ch. z Bratislavy môže dostať vysoký trest.

„Až desaťročný pobyt za mrežami hrozí v prípade preukázania viny pred súdom v zmysle zákona,“ objasnil hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

K násiliu pri križovatke ulíc Obchodná a Vysoká došlo v noci na sobotu (26. 11.). Zachytáva ho aj video zverejnené na sociálnych sieťach, na ktorom vidno konflikt medzi dvoma mužmi. Jeden z nich po kopnutí do hlavy zostane ležať na zemi.

„Do pár hodín od informovania o tejto udalosti sa na policajnom oddelení prihlásil muž podozrivý zo spáchania uvedeného skutku. S ním boli vykonané potrebné procesné úkony, smerujúce k náležitému objasneniu veci," uviedla polícia v predošlých vyhláseniach.

Na mieste zasahovala so záchranármi aj bratislavská mestská polícia. Štátna polícia tvrdí, že mestská polícia jej prípad neoznámila, a preto ho začali riešiť až po novinárskych otázkach a medializovaných informáciách.

Dejisko násilností

Centrum Bratislavy bolo v uplynulých rokoch dejiskom viacerých násilných incidentov, z ktorých niektoré skončili aj tragicky.

Na konci decembra 2019 došlo k napadnutiu mladíka, niekoľko týždňov predtým mali dvaja Srbi nadránom napadnúť a usmrtiť 22-ročného krajana.

V roku 2018 na Obchodnej ulici napadol Juraj Hossu Filipínca Henryho Acordu.

Ten na následky poranení neskôr v nemocnici zomrel. Za zabitie Acordu si Hossu odpykáva deväťročný nepodmienečný trest odňatia slobody.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti