Niektoré české obchody na Štedrý deň neotvoria. Slováci sa neinšpirujú (+ otváracie hodiny počas Vianoc)

Niektoré české obchody na Štedrý deň neotvoria. Slováci sa neinšpirujú (+ otváracie hodiny počas Vianoc)
Obchod s potravinami. Zdroj: TASR

Zatiaľ čo 25.decembra a 1.januára musia mať zo zákona všetky supermarkety zatvorené, Štedrý deň má výnimku. Obchodníci môžu mať otvorené do 12:00 hod. V prípade tohtoročných Vianoc sa na prvý pohľad môže zdať, že najväčšie slovenské reťazce sa ako keby dohodli. 

V predajniach Kaufland zákazníci nakúpia ešte aj 24.decembra. „Naše otváracie hodiny počas vianočných sviatkov sa oproti minulému roku meniť nebudú. Pre zákazníkov, ktorí uprednostňujú nákup 24.decembra, budeme otvorení do 11:00 doobeda,“ uviedol hovorca Kauflandu Samuel Machajdík.

Prečítajte si tiež:

Lidl a Tesco sa vybrali rovnakou cestou a ľudí budú vítať taktiež do 11:00 hod. Inak na tom nie je ani ďalší slovenský reťazec. Billa plánuje ponechať svoje brány otvorené rovnako, ako jej konkurenti. A to aj napriek tomu, že v susednej Českej republike Penny Market, ale aj Billa sa rozhodli na Štedrý deň dopriať Vianoce aj svojim zamestnancom.

„Otváracie hodiny našich predajní sú prispôsobené nákupnému správaniu našich zákazníkov. Slovenskí zákazníci si radi nakupujú čerstvé potraviny ako chlieb a pečivo, ovocie, zeleninu, šunku, salámy a mäso ešte v posledný možný deň pred sviatkami. To je aj dôvod, prečo ostávajú naše predajne 24.decembra otvorené do 11:00 hod.,“ vysvetlila hovorkyňa Kvetoslava Kirchnerová.

Dodala, že v Českej republike síce majú tento rok prvýkrát na Štedrý deň zatvorené, no tri dni predtým majú otváracie hodiny predĺžené.

Prečítajte si tiež:

Na Silvestra každý po svojom

Posledný deň v roku už tradične zatvárajú obchody skôr, ako počas bežných dní. V tomto prípade sa každý z reťazcov vydal svojou cestou. Kým Billa a Lidl zatvoria väčšinu svojich predajní naprieč celým Slovenskom o 17:00 hod., Kaufland zákazníkov obslúži o hodinu dlhšie. 

Tesco bude mať drvivú väčšinu prevádzok otvorenú do 19:00 hod. Výnimkou sú tzv. „Expresné“ predajne, tie budú otvorené tak, ako počas celého roka.

Vianočným nákupom sme sa venovali aj v Televíznych novinách. Pozreli sme sa, ktoré tradičné potraviny a darčeky zdraželi najviac.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Obchod

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.