Vyšetrovanie Bödöra v kauze Valčeky ide do finále. Podplácať mal policajtov, aby neobvinili ministrovho príbuzného

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Mal podplácať policajtov, aby neobvinili príbuzného vtedajšieho ministra. Vyšetrovanie Norberta Bödöra v kauze Valčeky je v závere. Nitriansky podnikateľ vinu odmieta. Tvrdí, že stíhanie je postavené len na jednej výpovedi kajúcnika.

Celý prípad sa točí okolo Štefana Žigu, príbuzného bývalého ministra za Smer. Pred rokmi ho NAKA chcela obviniť pre karuselový podvod. Podľa svedeckých výpovedí Norbert Bödör údajne podplatil policajtov, aby Štefana Žigu vôbec neriešili. Dnes už obžalovaný bývalý vyšetrovateľ tohto prípadu opísal isté stretnutie v bratislavskom hoteli.

„V tej miestnosti som spoznal len z médií vtedajšieho ministra Petra Žigu a tie dve ďalšie osoby mi predstavené neboli,“ uviedol počas výsluchu Marián Kučerka.

Neskôr zistil, že to bol Norbert Bödör a ministrov príbuzný Štefan Žiga. Nasledovala razia, počas ktorej NAKA zadržala 32 ľudí, no mladého Žigu nie. Kučerka vypovedal, prečo ho nakoniec neobvinil, aj keď to mal pôvodne v pláne.

„Pán Slobodník, keď zistil, že tam je Štefan Žiga, mi vtrhol do kancelárie a povedal mi, že Štefan Žiga je jeho kamarát a nech ho okamžite z toho uznesenia vyčlením. A ako by to vyzeralo z politického hľadiska, keby bol obvinený rodinný príslušník ministra,“ povedal v máji 2021 Kučerka.

Marián Kučerka neskôr všetky svoje priznania stiahol. Na súde s ním Bernard Slobodník vypovedal, že za toto stopnutie obvinenia zinkasoval desaťtisíce eur od Norberta Bödöra. Úplatok si potom mali rozdeliť na polovicu.

Štefan Žiga aj Norbert Bödör vinu odmietajú.

„Obvinenie voči mojej osobe je založené výhradne na osamotenej výpovedi spolupracujúceho obvineného Bernarda Slobodníka. Ja som vyšetrovateľke predložil jednak dôkazy o manipulácii výpovede Bernarda Slobodníka i dôkazy o nezákonných benefitoch, ktoré mu poskytujú OČTK výmenou za jeho klamstvá,“ tvrdí obvinený Bödör.

Dodal, že na policajtku podal trestné oznámenie aj námietku zaujatosti. Vyšetrovanie je v záverečnej fáze, Norbert Bödör si študoval spis.

Bernard Slobodník je ale obvinený tiež, konkrétne z prijímania úplatku. No a Štefan Žiga sa už v pondelok postaví pred súd zase pre podplácanie.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.