Tvár ako zombie. Aj toto spôsobujú fejkové prípravky

s5RY.japonka_jpg.jpg
Zdroj: TV Markíza

Nie je raritou, že k doktorom prichádza čoraz viac ľudí, ktorí majú po používaní neoverených produktov z internetu silné alergické reakcie.

Problém nekvalitných materiálov, kopírovanie kozmetiky, medicínskych produktov a technológií v estetickej dermatológii je aktuálny čoraz viac. Na trhu sa objavuje množstvo necertifikovaných napodobenín, ktoré dostávajú ilegálne do rôznych krajín. Ich používanie a nevedomosť spôsobujú zdravotné problémy a trvalé následky.

Estetická medicína je jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich medicínskych odborov. Ako sa ale rozvíja a napreduje táto sféra, silnie aj trh s napodobeninami z Ázie, Kórey alebo Latinskej Ameriky, kde sú estetické zákroky veľmi obľúbené.

Riziko, ktoré pacientom hrozí, takýchto ľudí nezaujíma. Napríklad aplikáciu výplňových materiálov ako kyselina hyalurónová či botulotoxín, by mal robiť iba odborník s dlhoročnou praxou. Je nepredstaviteľné, aby takúto procedúru vykonával neskúsený človek, zdravotná sestra alebo kozmetička. Bohužiaľ najmä internet je plný necertifikovaných falzifikátov, ktoré sa dajú zakúpiť bez potrebnej kontroly. To, že obal výrobku alebo kozmetiky vyzerá takmer identicky ako originál, ešte neznamená, že aj zloženie produktu bude také, ako u originálu, práve naopak," informuje doktorka. Adriana Tomeková, primárka dermatologicko-laserovej kliniky.

Zdroj: Twitter

Nekvalitné zdravotnícke pomôcky nie sú ako fejkové kabelky

Na Slovensku je problémom výskyt značiek, ktoré u nás nie sú registrované, a teda kontrolné orgány nemajú šancu potvrdiť kvalitu a nezávadnosť produktov. Veľa firiem si žiaľ myslí že dovážať zdravotnícke pomôcky sa nelíši od dovozu kabeliek," hovorí Jana Siklienková, ktorá sa špecializuje na dovoz a distribúciu zdravotníckych pomôcok.

Nie je raritou, že k doktorom prichádza čoraz viac ľudí a najmä žien, ktoré majú po používaní neoverených produktov z internetu silné alergické reakcie a dlhodobé problémy s pokožkou. Napriek nášmu úsiliu zveriť odbornú edukáciu pacientov do rúk farmaceutov a lekárov dochádza na internete k obchodovaniu s napodobeninami mnohých výrobkov, ktoré môžu poškodiť zdravie človeka," uviedol doktor Ladislav Zsembera.

Na internete sa dajú za nižšiu cenu zakúpiť aj rôzne produkty či prístroje používané v estetickej medicíne, ktoré síce vyzerajú ako originály, ale naozaj nimi nie sú.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti