Cesta Jakuba a Norberta k dcére bola náročná: Sme netradičná rodina, ale žijeme rovnako ako ostatní

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hovoria o sebe, že sú netradičná rodina. Spôsobom života sa vraj nelíšia od bežných rodín v Česku a na Slovensku. V niečom sú však predsa iní.

Ich trojčlennú domácnosť totiž tvorí Emka a jej dvaja otcovia, Jakub a Norbert. Cesta k dieťaťu nebola pre akčných oteckov vôbec jednoduchá a trvala dlhé tri roky. O to viac sa teraz z vytúženej dcérky tešia.

Trojročnú Emu si dvojica veľmi váži a neberú ju ako samozrejmosť. „Ja si myslím, že je úplne vysnívaná. Lepšia byť nemôže. Je empatická, dobrá, milá, múdra. Zvláda veľké množstvo vecí,“ hovorí Jakub.

Prečítajte si tiež:

Dodáva, že ľudia v ich okolí sa nezvyknú zamýšľať, že sú v rodine dvaja otcovia a berú ich ako bežnú rodinu.

„Sme netradičná rodina, lebo sme dvaja otcovia, ktorí vychovávajú svoju dcéru, ale inak fungujeme ako bežná rodina. Chodím do práce, prídem z práce a teším sa na malú, ona sa mi hodí okolo krku a venujem sa jej. Vecami, ktoré riešime, sme tuctoví a nudní,“ hovorí Norbert.

Emu vynosila náhradná matka. Biologickým otcom je jeden z dvojice, avšak rozhodli sa, že nikomu nepovedia, kto ním je. Nechcú vyvolávať u blízkych pocit, že jeden z nich je Eme bližší ako druhý. 

Prečítajte si tiež:

Dvojica je presvedčená, že ľúbiť a žiť spolu je samozrejmosť a nikto by im v tom nemal brániť. Celospoločenská zmena si však podľa nich vyžaduje ešte dlhý čas.

„Prajem si, aby Ema vyrastala v prostredí, kde sa nemusí báť byť tým, kým je. Nechceme riešiť, či máme právo niekoho milovať. Nenávisť tu je, ale nerozumiem tomu. Komu a čo prekáža na tom, že dvaja muži alebo ženy spolu žijú a vychovávajú deti? Prečo voči tomu musí niekto brojiť?“ kladie si otázku Jakub. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Reflex

Dôležité udalosti