Smer už pozná trest za protest bez rúšok. Hygienici rozhodli o niekoľkotisícovej pokute

Na snímke poslanci NRSR, zľava Richard Takáč, Robert Fico a Ľuboš Blaha.
Na snímke poslanci NRSR, zľava Richard Takáč, Robert Fico a Ľuboš Blaha. Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Opozičný Smer-SD už pozná trest za porušenie pandemických opatrení, ktoré platili na Slovensku, keď vrcholila tretia vlna koronavírusu. Strana dostala niekoľkotisícovú pokutu, verdikt ešte nie je definitívny, informujú Aktuality.sk.

V októbri 2021 organizovala strana v amfiteátri v Rimavskej Sobote protivládny protest. Zišlo sa tam vtedy okolo štyritisíc ľudí, veľká väčšina z nich bez rúšok a rozostupov. V tom čase ochorenie COVID-19 neustupovalo, práve naopak. V nemocniciach umierali desiatky ľudí denne a štát sa chystal na ďalšiu silnú vlnu.

Prečítajte si tiež:

​V jednotlivých okresoch platili prísne opatrenia, ktoré vychádzali z tzv. covid automatu. Zorganizovať napríklad koncert pre aspoň niekoľko stoviek ľudí bolo prakticky nemožné. Hygienici avizovali, že akciu preveria a strane pohrozili pokutou až do výšky 20-tisíc eur. Napokon trvalo rok, kým dospeli k rozhodnutiu.

Smer sa odvolal

„Strane bola uložená pokuta vo výške 5 000 eur,“ povedala pre Aktuality.sk regionálna hygienička z Rimavskej Soboty Tatiana Majanová. Verdikt regionálneho úradu verejného zdravotníctva ešte nie je definitívny, Smer sa totiž odvolal. Rozhodnúť teraz bude musieť Úrad verejného zdravotníctva SR.

Rimavská Sobota bola v čase konania protestu tzv. červeným okresom. V okrese platili prísne pravidlá, ktoré museli organizátori hromadných podujatí rešpektovať. Povinné boli napríklad rúška aj v exteriéroch.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín zo 6.12.2021:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti