Exminister hospodárstva Richard Sulík má na krku trestné oznámenie. Tvrdí, že obvineniu nerozumie

Exminister hospodárstva Richard Sulík má na krku trestné oznámenie. Tvrdí, že obvineniu nerozumie
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Polícia rieši trestné oznámenie na exministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS). Týka sa podozrenia zo spáchania obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a obzvlášť závažného zločinu zneužívania právomocí verejného činiteľa. Informoval o tom portál topky.sk.

Na prípravu strategického územia Valaliky, kde plánuje svoj nový závod automobilka Volvo, bola použitá časť financií z Rozvojového fondu Slovenska. Uzniesla sa na tom vláda ešte začiatkom leta.

Sulík sa mal spomínaných zločinov podľa trestného oznámenia dopustiť tým, že založil obchodnú spoločnosť Valaliky Industrial Park v rozpore s uznesením vlády. Týmto konaním mal podľa oznamovateľa spôsobiť škodu vo výške vyše 85 miliónov eur.

Prečítajte si tiež:

„V súčasnosti je predmetné trestné oznámenie vedené na Odbore kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave, avšak vzhľadom na to, že to v súčasnosti procesná situácia nedovoľuje, bližšie sa k danej veci vyjadrovať nebudeme,“ povedal  hovorca krajskej polície v Bratislave Michal Szeiff.

Exminister hospodárstva ešte do minulého týždňa o trestnom oznámení nevedel. 

Sulík tvrdí, že pri zakladaní firmy na vytvorenie priemyselného parku vo Valalikoch, konal v súlade s rozhodnutím vlády.

Trestné oznámenie mal podľa neho podať údajne jeden z vlastníkov časti územia, na ktorom má vyrásť priemyselný park.

Sulík tvrdí, že nepochopil, v čom má spočívať trestné oznámenie.

„Vo Valalikoch je veľké územie, ktoré sa pripravuje pre Volvo, vyše 300 hektárov, má to stovky vlastníkov. Niekoľko málo vlastníkov, približne jedno percento, odmietli predať štátu pôdu za znalecký posudok, ktorý bol veľmi veľkorysý. Teraz údajne jeden z tých pánov, ktorí idu byť vyvlastnení, podal trestné oznámenie, že tých 85 miliónov, ktoré sa používa na tzv. hrubé terénne úpravy, malo byť prevedených v rozpore s neviem akým pravidlom,“ reagoval na utorkovej tlačovej konferencii.

Vláda podľa Sulíka rozhodla, že 85 miliónov eur sa použije na hrubé terénne úpravy. „Údajne je v trestnom oznámení uvedené, že to šlo bez súhlasu vlády, ale vláda rozhodla,“ dodal s tým, že ide o štátnu firmu, ktorá bola založená na základe rozhodnutia vlády.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 6.7.:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti