Domáce

Na kandidátke Smeru je 27 žien, prvá je na 14. mieste

Predseda strany SMER-SD Robert Fico.
Zdroj: TASR

Podľa predsedu strany Roberta Fica zodpovedá tento počet záujmu žien o politiku na Slovensku.

Na 150-člennej kandidačnej listine Smeru-SD je 27 žien. Podľa predsedu strany Roberta Fica zodpovedá tento počet záujmu žien o politiku na Slovensku z hľadiska takýchto pozícií.

"Ideme prirodzenou cestou. Pokiaľ je tu záujem ktorejkoľvek ženy angažovať sa v politike, dostane priestor. My nejdeme cestou žiadnych kvót. Je to prirodzené rozdelenie," povedal Fico.
Aj podľa podpredsedu Roberta Kaliňáka je to o chcení žien byť v politike. Nečuduje sa, že ženy veľký záujem nemajú. "V tomto priestore, kde opozícia často aj po predsedajúcich v parlamente vrieska spôsobom, ktorý sa nehodí ani do krčmy, tak sa niektorým ženám možno ani nečudujem," povedal.

Prvá žena na kandidačnej listine Smeru-SD je Jana Laššáková, ktorá kandiduje zo 14. miesta. Ďalšia zástupkyňa nežnejšieho pohlavia je až na 29. mieste. Ide o Denisu Sakovú, ktorá pracovala na reforme ESO.

Zdroj: TASR

Do prvej šesťdesiatky sa dostala aj Jana Vaľová, ktorá kandiduje z miesta 44. Dve miesta za ňou je štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská. Posledná žena, ktorá sa prebojovala do šesťdesiatky, je Mária Janíková.

Strana Smer zverejnila prvých desať mien z kandidátky

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti