Muž a jeho rodičia väznili v dome ženu, tyran ju dokonca znásilnil. Život jej zachránilo toto gesto

Muž a jeho rodičia väznili v dome ženu, tyran ju dokonca znásilnil. Život jej zachránilo toto gesto
Zdroj: Facebook/@Polícia Slovenskej republiky

Mladú ženu uväznil 48-ročný muž so svojimi rodičmi v rodinnom dome v Poprade, polícia ich obvinila. O prípade informovala polícia na sociálnej sieti s tým, že žene sa mal tyran vyhrážať, a dokonca ju znásilniť.

Pôvodne sa dvojica dohodla, že si nájde prácu v Českej republike, pred cestou za novým životom však muž ženu presvedčil, aby prespala v dome, kde sa

Všetko sa začalo nevinne, ako cesta za lepšou budúcnosťou. Mladá žena sa spoznala s mužom, časom sa dohodli, že si nájdu prácu v Českej republike. Dovtedy bolo všetko v poriadku. Pred cestou za novým životom muž presvedčil mladú ženu, aby prespala v rodinnom dome v Poprade, kde sa zdržiavajú jeho rodičia, s čím súhlasila, no netušila, že to bude začiatok nočnej mory. O prípade informuje polícia na sociálnej sieti.

Potom, čo dorazili na miesto, kde mali prespať, muž spolu s jeho rodičmi jej pohyb mimo domu kontrolovali tak, aby nemohla slobodne odísť. „Muž sa jej vyhrážal, že keď od neho odíde, ublíži jej, a jej deťom, pričom mal mať pri sebe aj strelnú zbraň. Taktiež sa voči poškodenej mal niekoľko krát dopustiť aj mravnostnej trestnej činnosti,“ uviedla polícia.

Po čase sa uväznenej žene so šťastím podarilo z mobilného telefónu poslať správu známemu do Českej republiky, ktorý zalarmoval políciu. „Okamžite sme konali. Na miesto bola vyslaná hliadka Obvodného oddelenia Policajného Zboru Poprad na preverenie situácie,“ informovali policajti s tým, že rodičia muža im povedali, že žena v dome nie je.

Prečítajte si tiež:

Z okna domu však spozorovali svetelný signál S.O.S. a na ich naliehanie nakoniec vyšla z domu. Policajtom naznačila, že je v poriadku, avšak rukou im ukázala signál týranej ženy. Policajti signál spoznali, okamžite zareagovali a pod zámienkou, že ženu je potrebné vypočuť v inej trestnej veci dosiahli, že poškodená žena v sprievode polície dom opustila.

„Nasledovala domová prehliadka. Pri zásahu boli zadržané tri podozrivé osoby a to 48-ročný muž a jeho rodičia - otec vo veku 74 rokov a matka vo veku 71 rokov,“ napísali policajti.

Popradský vyšetrovateľ obvinil 48-ročného muža zo zločinu pozbavenia osobnej slobody v súbehu so zločinom znásilnenia a zo zločinu vydierania. Jeho rodičia boli obvinení zo zločinu pozbavenia osobnej slobody formou spolupáchateľstva.

Prečítajte si tiež:

Signál, ktorý pomáha

Gesto, ktoré zachránilo ženu je celosvetovo známe ako „Signal for help“ a znamená žiadosť o pomoc v ťažkej situácii domáceho násilia. Obeť ho môže ľahko použiť napríklad pri videohovore bez toho, aby zanechala digitálnu stopu, alebo pri kontakte s inou osobou.

Stačí zdvihnúť ruku, schovať palec do dlane a potom okolo neho ohnúť ostatné prsty.

Zdroj: Facebook/@Polícia Slovenskej republiky

Signál vznikol počas pandémie, ktorá priniesla neželaný efekt zvýšeného počtu prípadov domáceho násilia. Gesto, ktoré zobrazuje symbolické uväznenie palca v dlani, vytvorila v apríli minulého roku nezisková organizácia Canadian Women's Foundation pre obete domáceho násilia.

Toto gesto nezanechá žiadnu digitálnu stopu, žiadne priame dôkazy, ktoré by mohli agresora vyprovokovať. Možno ho teda bezpečne použiť v online komunikácii, prípadne ho aj ukázať kuriérovi, či susedovi z okna.

Pozrite si archívnu reportáž z Reflexu z 15.9. o príbehu pani Daniely, ktorá opísala hororový život s manželom tyranom:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti