VIDEO: Mikuláš v Poprade kričal na deti a urážal ich rodičov, rieši ho polícia

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Polícia sa bude zaoberať videom Putujúceho Mikuláša v Poprade, ktoré sa objavilo na sociálnych sieťach. TASR to v stredu potvrdil krajský policajný hovorca z Prešova Daniel Džobanik. Bývalý mestský poslanec Rudolf Kubus mal ako Mikuláš v mestskej časti Matejovce počas vystúpenia kričať na rómske deti pre ich správanie a urážať ich rodičov. Ten tvrdí, že video je vytrhnuté z kontextu.

Správanie Mikuláša odsúdilo na sociálnej sieti množstvo občanov a video zdieľali stovky ľudí.

„Obvodné oddelenie Policajného zboru v Poprade na základe zaslaného podnetu bude predmetné oznámenie preverovať,“ uviedol Džobanik.  

Kubus si myslí, že z vystúpenia sa robí zbytočný cirkus. „Deti tam kričali, trhali nám veci, brali nám sladkosti, preto som zakričal, aby boli ticho. Potom sa to tam upokojilo a pokračovali sme pekne v programe, nerobil som žiadne rozdiely, odovzdali sme im darčeky a v pokoji odišli. Prečo to v tom videu nie je? Poriadky s deťmi si mali robiť rodičia, a nie účinkujúci,“ uviedol pre TASR Kubus, ktorý Mikuláša stvárnil v minulosti viackrát.

Putujúceho Mikuláša, ktorý navštevuje deti v jednotlivých mestských častiach, organizuje už niekoľko rokov popradská samospráva.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti