Mikulášovi Varehovi dali dole náramok. Súd mu prikázal zamestnať sa

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Mikuláš Vareha, bývalý veľkopodnikateľ zo Zemplína, si mal odsedieť za ekonomickú trestnú činnosť 12 rokov. Po deviatich ho podmienečne prepustili a musel nosiť sledovacie zariadenie. V stredu ho okresný súd v Trebišove náramku zbavil.

Mikulášovi Varehovi sňali náramok na okresnom súde v Trebišove. Ten ustavične vysielal signál o jeho polohe. Úplne slobodný nebude ani teraz.

Ešte tri roky ostáva v podmienke, ale už bez náramku. Naďalej platí, že nesmie opustiť Slovensko. Súd mu prikázal zamestnať sa.

„Som zamestnaný v priateľkinej firme a robím vodiča, manažéra,“ povedal Vareha.

Prečítajte si tiež:

Vareha mal v minulosti viac ako sedemdesiat firiem. Vlastnil vinohrady, pumpy a exotické zvieratá. Podnikal aj v športe, v doprave či s drevom.

Hovorí, že v týchto oblastiach chce podnikať aj naďalej.

Zemplínskeho veľkopodnikateľa zadržali v roku 2011 a odsúdili ho za trestné činy skrátenia dane a poistného a neodvedenia dane a poistného. Pri fiktívnych obchodoch medzi jeho firmami údajne spôsobil ujmu za približne 57 miliónov eur.

Vareha naďalej tvrdí, že je nevinný a svoju vinu chce dokázať. Na súd sa chce vrátiť a žiadať náhradu škody.

„Urobili sme matematické vyčíslenie a prišli sme k sume 3,3 miliardy,“ odkázal Vareha.

Prvé pojednávanie by malo byť vo februári. Okrem toho je na súde ďalších sedem procesov, v ktorých Mikuláš Vareha figuruje ako odporca.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti