Voľby si zopakujú. Novozvolený starosta Tajnej sa vzdal funkcie po dvoch dňoch

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Len dva dni vydržal byť starostom. V dedine pri Vrábľoch si budú musieť nečakane zopakovať voľby. Starosta, ktorého si ľudia vybrali, totiž šokujúco odstúpil doslova pár hodín po tom, čo zložil sľub.

Karol Odráška nastúpil do úradu oficiálne minulý pondelok. Pred poslancami zložil sľub po tom, čo vo voľbách porazil bývalú starostku Tajnej Gabrielu Šplehovú.

Už vo štvrtok ráno nečakane oznámil, že ako starosta končí. Okrem iného na to vraj nemá.

„Nedokážem niesť zodpovednosť za projekty, ktoré majú krkolomné termíny ukončenia s mojou neskúsenosťou začiatočníka,“ napísal v stanovisku Karol Odráška.

Novozvolený starosta sa vo funkcii dlho neohrial, skončil po dvoch dňoch.

Prečítajte si tiež:

V ospravedlnení, ktoré napísal, stojí, že v úrade vraj zostal sám a nemal mu kto vysvetliť, čo má robiť. Všetky úradníčky, ktoré tam pracovali, zo dňa na deň odišli s bývalou starostkou.  

„Neviem si vysvetliť personálne výpovede na dohodu, pri ktorých bolo zrejmé, ako uškodia fungovaniu obce. Rozumnejší krok by bola dvojmesačná výpovedná lehota, pri ktorej by sa zaučilo nové obsadenie obecného úradu,“ napísal Odráška.

Bývalá starostka nám odpísala, že účtovníčka, administratívna pracovníčka aj upratovačka po vedením novozvoleného starostu pracovať nechceli.

Bez zamestnancov zostal po výmene starostiek napríklad aj obecný úrad v Podhoranoch. Aj tam sa všetky zamestnankyne po voľbách zbalili a odišli a nová starostka si musí poradiť sama.

S dnes už tiež bývalým starostom Tajnej sme sa chceli rozprávať aj osobne. Hoci pred domom mal auto, neotváral ani nedvíhal telefón.

Okresný úrad musí teraz požiadať o vyhlásenie nových volieb. Občania si tak budú voliť starostu znova.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti