Exposlanca OĽaNO znova obvinili. Jána Heráka opätovne stíhajú pre pokus o sexuálne násilie na dievčatách

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Skutky, ktoré pripisuje vyšetrovateľka Jánovi Herákovi, sa mali stať počas niekoľkých rokov. Obvinenia sa týkajú viacerých žien.

„Vyšetrovateľka Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Nitre obvinila opätovne podozrivú osobu za sexuálne trestné činy vo vzťahu k ďalším piatim poškodeným. Proti obvineniu si podal sťažnosť, o ktorej doposiaľ nebolo rozhodnuté,“ potvrdila pre televíziu Markíza hovorkyňa Krajskej polície v Bratislave Renáta Čuháková.

Ján Herák má na krku aj staršie obvinenie. Obetí tak má byť spolu šesť. Bývalý politik vinu odmieta.

​„Áno, potvrdzujem vznesené obvinenie. Samozrejme s mojím advokátom JUDr. Miškovičom sme opätovne podali sťažnosť voči samotnému obvineniu. Okrem iného využijeme všetky právne prostriedky na očistenie môjho mena. Evidentne šikana na moju adresu pokračuje,“ vyjadril sa pre TV Markíza Ján Herák.

Či ide v najnovšom obvinení o tie isté paragrafy, ktoré mu boli zrušené, policajti spresniť nechceli. „Keďže v čase spáchania skutku boli poškodené maloleté, v danom štádiu vyšetrovania nebudeme k veci poskytovať viac informácií,“ dodala hovorkyňa nitrianskej polície.

V lete ho vyšetrovateľka z nitrianskej kriminálky stíhala pre sexuálne násilie, zneužívanie aj znásilnenie v štádiu pokusu. Z uznesenia vtedy vyplývalo aj to, že v niektorých prípadoch mal dokonca svojím konaním spôsobiť obetiam ťažkú ujmu na zdraví.

Podľa vyjadrenia jeho advokáta pre TV Markíza sa nové obvinenie líši od toho predchádzajúceho v znení skutkov, ktoré mu kladú za vinu. „Zároveň vyšetrovateľka v tomto novom rozhodnutí tiež reagovala na ďalšie námietky obhajoby vznesené voči obsahovej stránke uznesenia o vznesení obvinenia, ktoré klientovi sťažovali až znemožňovali riadne uplatnenie obhajobných práv, a to spôsobom úpravy obsahu zdôvodnenia uznesenia o vznesení obvinenia,“ vyjadril sa Herákov advokát Michal Miškovič.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín z 2.9.:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.