Muž v Bratislave obťažoval psičkárky a skončil v putách

Policajná páska.
Policajná páska. Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Polícia zadržala cez víkend 34-ročného muža, ktorý obťažoval viaceré psičkárky v Bratislave. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave o tom informovalo na sociálnej sieti. V sobotu (3.12.) podvečer mal muž v priebehu jednej hodiny prepadnúť tri osoby.

Chcel ich psy

K prvému prepadnutiu malo dôjsť približne o 19:15 hod. na Filiálnom nádraží. Z toho, čo polícia doteraz zistila mal neznámy muž od psičkárky žiadať jej psa, ktorého mala priviazaného na vôdzke. Keď žena nesúhlasila, muž ju mal fyzicky napadnúť a vytrhnúť jej vôdzku so psom z rúk. Napadnutá žena začala ihneď kričať o pomoc, na čo zareagoval okoloidúci muž. Ten pribehol k napadnutej žene a z páchateľovho zovretia psa zachránil.

Prečítajte si tiež:

Druhý prípad lúpežného prepadnutia sa odohral ani nie do hodiny neďaleko pohostinstva na Račianskej ulici. Páchateľa zaujali ďalšie dve ženy, ktoré sa spolu so svojím psom nachádzali v blízkosti pohostinstva.

„Po tom, čo k nim pristúpil, začal vykrikovať a snažil sa získať tašku so psom. Následne sa zmocnil tašky a jedna z prítomných žien sa snažila získať psa naspäť. V tom ju páchateľ udrel päsťou do tváre,“ uviedla polícia s tým, že ženám sa napokon podarilo psa získať späť a utiecť. 

Pár minút po tom spozoroval páchateľ na Teplickej ulici ženu, ktorej sa začal vyhrážať, že ak mu neodovzdá jej mobilný telefón, tak ju zabije. Vystrašená žena sa tak dala na útek. To však neznámeho páchateľa neodradilo a začal ju prenasledovať. Nakoniec ju dobehol a pokračoval vo vyhrážaní sa. Po chvíli sa jej predsa len podarilo muža striasť.

Prečítajte si tiež:

Vo všetkých troch prípadoch išli ženy na políciu a incident nahlásili a podali trestné oznámenia. „Policajti Okresného riaditeľstva PZ Bratislava III ihneď začali vykonávať potrebné úkony, vďaka ktorým sa podarilo v nedeľu (4.12.) v ranných hodinách podozrivého zadržať,“ informovali.

Vyšetrovateľ vzniesol 34-ročnému Petrovi z Bratislavy obvinenie z trestných činov lúpeže. 

Rozprávali sme sa s jednou z obetí stalkera známych osobností. Pozrite si rozhovor:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti