Dážď, poľadovica aj sneženie. Pozrite sa, pre ktoré okresy platia výstrahy

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na Slovensku sa v piatok môže vyskytnúť dážď, poľadovica, sneženie aj vietor na horách. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahy prvého stupňa, informuje o tom svojom webe.

Výstraha pred dažďom platí od 15:00 hod. do soboty (10.12.) 6:00 hod. pre okresy Snina, Sobrance a Michalovce. SHMÚ tam očakáva úhrn zrážok 25 až 30 milimetrov.

Sneženie sa môže vyskytnúť najmä v celom Žilinskom kraji, takmer celom Banskobystrickom kraji, okresoch Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Kežmarok, Levoča a Poprad. Výstraha platí v piatok do polnoci. „Miestami v polohách od približne 500 metrov sa očakáva výskyt sneženia, pri ktorom spadne 10 až 20 centimetrov nového snehu,“ priblížili meteorológovia.

Prečítajte si tiež:

Poľadovica hrozí v takmer celom Žilinskom kraji, v okresoch Bardejov, Kežmarok, Levoča, Poprad, Prešov, Sabinov, Stará Ľubovňa, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Banská Štiavnica, Banská Bystrica, Brezno, Detva, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Zvolen a Žiar nad Hronom. SHMÚ preto vydal výstrahu do soboty 10:00 hod.

V okrese Brezno, Liptovský Mikuláš, Poprad a Tvrdošín môže byť podľa SHMÚ vietor na horách. Taktiež platí výstraha do 21:00 hod.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti