Dvaja zrazení chodci v Žiline za jeden deň. Jeden zostal zakliesnený pod trolejbusom

Dvaja zrazení chodci v Žiline za jeden deň. Jeden zostal zakliesnený pod trolejbusom
Zdroj: Polícia SR - Žilinský kraj

Dvaja zrazení chodci v Žiline. Polícia na sociálnej sieti informuje o dvoch nehodách, ktoré sa stali v rovnaký deň.

V stredu (7.12.) ráno okolo 6.30 h došlo k stretu chodca a trolejbusu. Presné príčiny nehody zatiaľ nie sú známe. „Chodec prechádzal po ul. 1. mája v smere od autobusového nástupišťa po ľavej strane vozovky v smere na ul. Predmestskú, následne prešiel na pravú stranu vozovky pričom došlo k stretu s trolejbusom,“ uvádza polícia.

Chodec ostal zakliesnený pod vozidlom. Utrpel pritom zranenia, ktoré si vyžiadali ošetrenie a prevoz do nemocnice.

Policajti vykonali u vodiča trolejbusu dychovú skúšku s negatívnym výsledkom. Či mal v dychu alkohol chodec zatiaľ známe nie je, bol uňho nariadený odber krvi.

Prečítajte si tiež:

V ten istý deň sa okolo 7.45 h stala dopravná nehoda aj na Obchodnej ulici v Žiline. Na priechode pre chodcov pri autobusovej zastávke došlo k stretu osobného motorového vozidla a chodkyne, ktorá cez priechod prechádzala.

„U vodiča a chodkyne bola vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom. Chodkyňa pri nehode utrpela zranenia a bola prevezená na ošetrenie do nemocnice,“ dodáva polícia.

Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku týchto dopravných nehôd sú predmetom prebiehajúceho objasňovania. Polícia apeluje na účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane a ohľaduplne.

Len nedávno (4.12.) pri nehode pri Tornali zahynuli štyria ľudia. Viac sa dozviete v reportáži z Televíznych novín:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti