Posun v prípade nálezu na južnom Slovensku. Polícia zrejme vie, komu patria kostrové pozostatky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Posun v prípade nečakaného nálezu na južnom Slovensku. Po tom, čo v jednom z novozámockých bytov objavili včera popoludní policajti kostrové pozostatky, už majú indície, komu patria.

Policajti vstúpili do bytu na piatom poschodí pomocou kľúčovej služby a správcu domu. To, čo tam našli, ich šokovalo.

„V jednej z izieb sme našli hľadanú pani mŕtvu. Podľa toho, v akom stave bola, bolo zjavné, že bola mŕtva už dlhšiu dobu a za veľmi zvláštnych okolností,“ uviedol náčelník polície v Nových Zámkoch Jozef Tököly.

Byt patril 73-ročnej Márii, ktorú od leta nikto nevidel. Mestskí policajti ju hľadali u príbuzných aj v nemocnici. Neúspešne.

Suseda nám povedala, že pani nevidela od leta. Jej syna aj dlhšie.

Dôchodkyňu našli v obývačke, ktorá mala dvere utesnené handrou a po obvodoch papiermi. Kosti ležali vedľa gauča.

„V obývacej izbe bytu boli nájdené kostrové pozostatky ľudského tela, ktoré boli prikryté rôznymi textíliami a igelitom,“ priblížila hovorkyňa krajských policajtov v Nitre Renáta Čuháková.

Podľa informácií TV Markíza dôchodkyňa zrejme zomrela pred tromi až štyrmi mesiacmi. Susedia žiadny zápach z bytu necítili.

Prečítajte si tiež:

Žena žila v byte aj so synom. Susedka hovorí, že syn mal problémy s alkoholom a s mamou sa často hádal. Na novozámockej kriminálke už vypovedal aj syn nebohej dôchodkyne. Aktuálne je na slobode.

Podľa zdroja TV Markíza policajtom povedal, že jeho mama dva dni pred smrťou dostala porážku. Zomrela vraj 21. septembra.

Lekársku pomoc jej údajne nezabezpečil. Našiel ju už mŕtvu. Do igelitu a textílie ju podľa všetkého zabalil práve on.

„Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície začal v tejto súvislosti trestné stíhanie pre zločin zabitia,“ uviedla Čuháková. Pitva predbežne cudzie zavinenie vylúčila. Prípad naďalej vyšetrujú novozámockí policajti.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti