Ministerstvo obrany čelí silnému kybernetickému útoku, prihlásili sa k nemu Rusi

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).
Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). Zdroj: TASR/Martin Baumann

Ministerstvo obrany aktuálne čelí silnému kybernetickému útoku. Podľa ministra obrany Jaroslava Naďa sa k nemu prihlásila ruská hekerská skupina.

„MO SR je aktuálne pod výrazným kybernetickým útokom. Už sa k tomu prihlásil aj konkrétny útočník. Je to ruská skupina,“ zdôraznil minister.

„Asi si povedali, že naša cesta na Ukrajinu má byť nejakým spôsobom odmenená,“ vyhlásil šéf rezortu obrany v rozprave v parlamente počas piatkovej diskusie k návrhu na odvolanie vlády. Poslancov SaS sa zároveň opýtal, či chcú, aby sa k vláde vrátili rusofili.

Prečítajte si tiež:

​Minister zahraničných vecí Rastislav Káčer, šéf rezortu obrany Jaroslav Naď a minister hospodárstva Karel Hirman navštívili vo štvrtok (8.12.) Kyjev. Cieľom pracovnej návštevy bolo potvrdiť pokračujúcu podporu Slovenska pre Ukrajinu.

Slovenská vláda v stredu (7. 12.) schválila desiaty balík vojenskej pomoci pre Ukrajinu.

Naď zároveň po návrate z Kyjeva na tlačovej konferencii uviedol, že najvyšší predstavitelia Ukrajiny sa podľa neho obávajú, že v prípade zmeny vlády sa pomoc od SR skončí.

„Minimálne od troch vysokých ústavných činiteľov som počul obavu, že ak by došlo k výmene vlády, tá vláda by nemusela byť proukrajinská a prodemokratická,“ dodal.

Pozrite si reportáž z 9.12. o návšteve ministrov a novinárov na Ukrajine:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kybernetický útok

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.