Mužovi z Budče, ktorý mal rozštvrtiť svoju ženu, hrozí doživotie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prípad brutálnej vraždy z Budče smeruje na súd. Prokurátor už na muža, ktorý rozštvrtil svoju manželku, podal obžalobu. 

Hoci sa muž k zločinu priznal, za vraždu mu podľa prisudzovaných paragrafov hrozí výnimočný trest – teda až doživotie.

„Prokurátor Krajskej prokuratúry Banská Bystrica podal 07.12.2022 Okresnému súdu Banská Bystrica obžalobu na obvineného Š.K. pre obzvlášť závažný zločin vraždy. K uzavretiu dohody o vine a treste nedošlo,“ potvrdil Roman Krúpa, zástupca hovorcu Krajskej prokuratúry Banská Bystrica.

Agátu mal zniesť zo sveta manžel ešte na jar. Jej telo rozrezal, časti vložil do vedier a potom ich údajne porozhadzoval po Čertovici.

Prečítajte si tiež:

Policajti doteraz žiadne pozostatky nenašli. Motiváciou zločinu mala byť žiarlivosť. O osude obvineného muža bude rozhodovať Okresný súd v Banskej Bystrici.

Najskôr hádka, potom vražda

Ako sme už informovali, zločinu predchádzala hádka. Pri nej do seba strčili a žena spadla na zem. „Konkrétne na chrbát, kde ju chytil za krk oboma rukami a držal ju dovtedy, kým sa prestala hýbať. Potom ju odtiahol do kúpeľne, priniesol fóliu a telo manželky začal rezať, a to najskôr kuchynským nožom a následne elektrickou pílou,“ píše sa v prvom uznesení zo súdu, ktorý rozhodoval o jeho väzbe.

Z výpovede muža ďalej vyplýva, že po rozrezaní tela, jeho časti naložil asi do troch 10-litrových vedier, ktoré odložil v garáži. Nasledujúci deň, keď sa vrátil z práce, ich mal naložiť do auta a ísť po svoju dcéru.

Pozostatky mal porozhadzovať

„Cestou sa zastavil na Čertovici, kde v dome vyhodil do nejakých kríkov nožík. Na jednom z odpočívadiel na Čertovici rozhodil časti tela z jedného vedra, ďalšie časti zo zostávajúcich dvoch vedier vyhodil na odpočívadle pred obcou Hybe. Všetky tri vedrá vyhodil do kontajnera v Kežmarku," píše sa v súdnom dokumente.

Čertovicu aj pole za domom policajti prehľadali, no nič nenašli. V uznesení sa uvádza, že muž zatiaľ neprejavil ľútosť nad usmrtením manželky. Sudkyňa konštatuje, že vražda je výsledkom náhleho popudu obvineného. Motiváciou mala byť žiarlivosť.

„Ku skutku sa priznal. Opísal, kde sa častí tela zbavil. Nechápe však, že sa nenašli na miestach, ktoré označil,“ povedal pre Nový čas advokát obvineného Rastislav Urbáni.

Pár spolu vychovával neplnoletú dcéru. Dieťa je podľa našich informácií v opatere starých rodičov. „Úrad zabezpečuje dieťaťu a rodine pomoc na uľahčenie a zvládnutie starostlivosti,“ povedala pre televíziu Markíza Marianna Šebová z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti