Veľká policajná naháňačka: Auto s migrantmi zastavili až v Česku

Auto s migrantmi zadržali po naháňačke až v Českej republike.
Auto s migrantmi zadržali po naháňačke až v Českej republike. Zdroj: Facebook/Polícia SR-Trenčiansky kraj

Auto s nemeckou poznávacou značkou nezastavilo na znamenie púchovských policajtov. Vodič s ôsmimi migrantmi zo Sýrie unikal pred policajtmi až do Českej republiky, kde ho zastavili v obci Bratřejov. Trenčianska krajská polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Vodič podľa polície nereagoval na zastavovanie policajnými hliadkami, preto vozidlo prenasledovali až do Česka. „O pomoc požiadali českých policajtov a prostredníctvom linky 112 sa spojili s českým operačným strediskom. Na základe toho sa k prenasledovaniu pridalo viacero hliadok českej polície. Vodič však stále unikal a opakované výzvy na zastavenie ignoroval,“ uviedla polícia.

Prečítajte si tiež:

​Jazda vodiča bola podľa polície veľmi nebezpečná. „Jazdil na červenú, miestami v protismere a agresívne rýchlo. Českí policajti sa vďaka komunikácii s našou hliadkou taktiež pokúsili vozidlo zastaviť zátarasou služobnými vozidlami. Tie však vodič riskantnou jazdou obišiel a unikal ďalej,“ priblížila polícia.

V obci Bratřejov použili českí policajti zastavovací pás a ukončili vodičovu jazdu. Policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky zadržali posádku unikajúceho vozidla a následne si ju prevzali českí policajti.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.