Ak chcete mať krásne vlasy, toto nikdy nerobte

Zničené vlasy - ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock.com

TOP 5 rád, ako si zachovať krásnu korunu krásy.

Priznajte sa, ktorá z vás netúži po krásnych vlasoch s lokňami. Dajte si však ruku na srdce, čo ste ochotné pre to urobiť, aby ste ich mali? Veľa z vás však v tomto „behu" za krásnou pokrývkou hlavy môže urobiť veci, ktoré vlasy poškodia. Tu je päť vecí, ktoré by ste rozhodne s „korunou krásy" nemali robiť.

1. Domáce odfarbovanie

Zmeniť farbu vlasov z čiernej alebo hnedej na blond je veľké umenie. A hlavne, keď to robíte v drogérii kúpenou farbou.

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu.

Väčšinou to dopadne tak, že z tmavovlásky sa nestane blondína, ale žena s akousi „kaki" farbou na hlave. A čo urobíte? No aby ste dosiahli požadovaný výsledok, utekáte kúpiť si druhú farbu. Ale pozor! To je krok nesprávnym smerom, pretože vlasy si zničíte! Tu pomôžu iba nožnice.

2. Nekvalitná gumička

Je divné, že stále predávajú gumičky s kovovými spojkami alebo si ešte niektoré z vás robia cop klasickým, nie textilnými gumičkami. Keď si ju dávate dole, zistíte, že ste prišli o pár vlasov.

Zdroj: Shutterstock.com
Ak tomu chcete zabrániť, vyhoďte ich a kúpte si textilné gumky. Vaše vlasy to ocenia. A čo je najdôležitejšie, nebudú trpieť, nezlomia sa, pretože klasické gumičky ich stiahnu veľmi tesne. A to je to, čo vlasom škodí.

3. Každý deň rovnaký vrkoč

Ak si dennodenne robíte cop na rovnakom mieste s gumičkou, hrozí vám, že tu sa začnú vlasy oslabovať a mechanicky poškodzovať. Zvýši sa ich krehkosť a lámavosť. Popustite uzdu fantázie a buďte v účesoch trošku kreatívnejšie.

4. Ignorovanie ochranných prostriedkov

Fénovanie! Ak si pred touto činnosťou nedáte na vlasy ochranný prostriedok, aj to je dôvod, že si samé poškodzujete vlasy. Len málokto je totiž ochotný fúkať si ráno vlasy studeným vzduchom, aby ich nepoškodil, Takže, ak si už fénujete vlasy teplým vzduchom, nezabúdajte použiť špeciálne séra alebo kondicionéry.

5. Nesprávne česanie Aj pri tejto každodennej činnosti môžete urobiť veľa chýb. Prvou z nich je kefovanie mokrých vlasov, pretože sa lámu a oslabujú. Druhou je príliš časté česanie - trháte si pramienky, vlasy sa lámu. Treťou je - nečesanie sa vôbec. A dôvod? Vlasy sú „rozcuchané", zlámané, usadzujú sa v nich nečistoty. Skrátka platí - všetko s MIEROU, radí bety.cz

BRATISLAVA/zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti