Zuzana Čaputová sa na Cypre stretla so slovenskými vojakmi a policajtmi

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívila v pondelok na Cypre slovenských vojakov a policajtov, ktorí tam slúžia v rámci mierovej misie Organizácie Spojených národov (OSN). Na Cypre sa stretla aj s tamojším prezidentom Nikosom Anastasiadisom.

Čaputová po stretnutí so slovenskými vojakmi a policajtmi napísala na sociálnej sieti, že je na nich "veľmi hrdá". Pred Vianocami ich podľa vlastných slov navštívila priamo v sektore, kde pôsobia.

"Prišla som ich pozdraviť a dozvedieť sa z prvej ruky, čím žijú a ako sa majú. Priniesli sme aj darčeky zo Slovenska, aby chute a vône Slovenska mali prítomné počas Vianoc aj ďaleko od domova," uviedla v príspevku.

Prezidentka dodala, že na Cypre zo všetkých strán vrátane z úst prezidenta Anastasiadisa počúvala na slovenských vojakov a policajtov pochvalné slová o ich profesionalite, zručnosti a užitočnosti pre celú misiu OSN.

Prečítajte si tiež:

S cyperským prezidentom hovorila Čaputová tiež o bezpečnostnej situácii v regióne, ale aj o vojne na Ukrajine. "S Cyprom máme dobré vzťahy, ktoré môžeme v oblasti inovácií či zelenej tranzície ďalej prehlbovať," uzavrela prezidentka.

Prezidentka navštívila vojakov a policajtov na Cypre v rámci tradície predvianočných návštev u slovenských vojakov pôsobiacich v zahraničných misiách.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cyprus

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.