Najväčšie internáty na Slovensku opäť bojujú s plošticami

Ploštica posteľná.jpg

Dezinsekcia prebiehala počas celého týždňa.

Vysokoškolské mestečko Ľudovíta Štúra v Mlynskej doline bojuje s plošticami! S kapacitou zhruba 6500 lôžok je najväčším ubytovacím zariadením na Slovensku. Mestečko sa skladá z troch objektov,, Šturák, Átriové domky a Manželské internáty."

Mnohí študenti sa však sťažujú na zlú vybavenosť internátov, ako aj nedostatočnú hygienu. Plesnivé steny, sprchy a opadaná omietka je však len začiatok toho, s čím sa musia študenti popasovať. Niektorým znepríjemňujú život dokonca aj ploštice.


,,Spolubývajúci Matúš začal mávať vždy ako sa zobudil štípance ako po komároch. Neskôr sme to išli nahlásiť na ubytovacie, lebo sme si mysleli, že sú to ploštice. Poslali nám na izbu postrek, všetko tam vystriekali ale keď vzali posteľné dosky, čo sú pri stene a začali striekať aj tie, tak z toho dreva začala tiecť krvavá voda, od toho ako boli tie ploštice nacucané. Keď mal však Matúš štípance aj potom, už to nevydržal, našiel si byt a odsťahoval sa," prezradil študent Peter.


Vedenie internátov tvrdí, že proti výskytu hmyzu na internátoch bojuje dezinsekciou. ,,Dezinsekcia je vykonávaná kvartálne 4-krát v roku a je v súlade s legislatívou SR. Pri nástupe do ubytovacích kapacít boli izby bez hmyzu. V súčasnosti nahlásili prítomnosť hmyzu tri izby. Odbor hygieny okamžite reagoval a riešil vzniknutú situáciu," tvrdí hovorca vysokoškolských internátov Peter Šagát.


,,V dňoch 25.11. - 29.11. bude na internáte prebiehať dezinsekcia vždy od 08:30 hod." E-mail v takomto znení dostali ubytovaní študenti na internátoch aj minulý týždeň. Podľa pokynov museli upratať izbu a odpratať všetky veci z poličiek, stolov a chladničky.

,,Prišiel chlap, ktorý mal na chrbte bandasku, strekol to iba za posteľ a skrinku a to bolo všetko. Všetko to trvalo dokopy asi 15 sekúnd. Nechápem, prečo sme si mali odpratať všetky veci z poličiek, skriniek ako aj posteľnú bielizeň, keď to vôbec nestriekali", prezradila študentka Nikola.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

Niektorí študenti považujú takýto postrek za nedostatočný a obávajú sa, že v budúcnosti by sa ploštice mohli vyskytnúť aj u nich. Do budúcna by však radšej uvítali rekonštrukciu izieb, výmenu starého nábytku a postelí, v ktorých sa tento hmyz vyskytuje najčastejšie. Vedenie sa bráni a tvrdí:,,VM Ľ.Štúra Mlyny robí maximum pre zabezpečenie komfortu a bezpečnosti ubytovaných, hoci sú jeho finančné možnosti limitované. V súčasnoti sú internáty odkázané na vlastné finančné prostriedky, ktoré si musia zarobiť podnikateľskou činnosťou, čo ich do veľkej miery znevýhodňuje," dodal hovorca Šagát.

BRATISLAVA/js

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti