Bývalý primátor Sobraniec na mesiac zvýšil plat svojmu zástupcovi. Urobil tak pred odchodom z funkcie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Bývalý primátor Sobraniec Pavol Džurina stihol pred odchodom z funkcie, na jeden mesiac, zvýšiť plat svojmu zástupcovi. Novému primátorovi Jánovi Sklárovi vedenie mesta osobne neodovzdal. Ustanovujúce zasadnutie mestského zastupiteľstva sa v Sobranciach konalo v poslednom možnom termíne.

Dosluhujúci primátor Sobraniec zvýšil o 700 eur plat svojmu zástupcovi Romanovi Oklamčákovi dva dni po voľbách, v ktorých neuspel. Miestny aktivista to na sociálnej sieti označil za výsmech občanom.

Viceprimátor tvrdí, že rovnakým spôsobom mu plat zvyšovali aj pred rokom. Keďže nemal nárok na odmenu, ako ostatní úradníci, dostal ju vo forme zvýšeného platu, v novembri. Informáciu o tom mesto zverejňovalo aj na svojej webstránke.

A zastupoval ho aj na zasadnutí ustanovujúceho mestského zastupiteľstva. Dosluhujúci primátor sa ho vraj pre chorobu zúčastniť nemohol.

Sobrance nie sú jedinou samosprávou, kde sa konalo ustanovujúce zastupiteľstvo na poslednú chvíľu. Viaceré obce tak využili možnosť, ktorú im dáva zákon.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Voľby 2022

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.