Deti majú poslednú šancu poslať list vianočných prianí, Ježisko prestáva prijímať poštu

Deti majú poslednú šancu poslať list vianočných prianí, Ježisko prestáva prijímať poštu
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Záujemcovia, ktorí chcú poslať vianočný list Ježiškovi, tak môžu urobiť už len do piatka (16. 12.). Pripomenula to hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková s tým, že listy treba posielať na adresu Ježiško 999 99.

„Slovenská pošta mu odkazy doručí do jeho oficiálnej poštovej schránky v Rajeckej Lesnej. Dôležité je uviesť spiatočnú adresu, aby Ježiško vedel, komu má odpísať. Ako každý rok, aj teraz poteší milým rozprávkovým darčekom," priblížila.

Odkaz sa dá poslať aj z mobilu či počítača cez internetovú aplikáciu www.mojapohladnica.sk, kde je možné vytvoriť si originálnu pohľadnicu s vlastnými motívmi.

Prečítajte si tiež:

„Následne treba napísať správu Ježiškovi a zadať objednávku. Slovenská pošta pohľadnicu vytlačí a doručí. Dôležité je uviesť aj spiatočnú adresu, aby Ježiško vedel, komu má odpísať," ozrejmila hovorkyňa.

Deti môžu spoločne s listom posielať aj kresby. Musia byť na samostatnom hárku papiera. „Odborná porota zo všetkých kresieb vyberie tú najkrajšiu, ktorá sa stane námetom budúcoročnej vianočnej známky," dodala Dorčáková.

Viaceré deti Ježiškovi písať chceli. Viac v novembrovej reportáži z Televíznych novín:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.