Toto slovenské zdravotníctvo ešte nezažilo. Kontrolóri nabehnú do desiatok nemocníc

Ilustračná foto
Ilustračná foto Zdroj: shuterstock.com

Národný kontrolnú úrad (NKÚ) chce aj takto zabrániť ďalším veľkým kauzám.

Slovenské zdravotníctvo čaká kontrola, aká tu ešte nebola. Do 43 nemocníc nabehnú kontrolóri, ktorí tam strávia viac ako rok. Nariadil to predseda Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) Karol Mitrík. Odborníci by sa mali hlavne zamerať na efektívnosť, hospodárnosť a účelnosť vynaložených finančných prostriedkov. Píšu aktuality.sk.

„Môžeme totiž narábať s peniazmi efektívne a hospodárne, ale otázka je, či aj účelne. Či napríklad CT-ečko danej kvality bolo potrebné kúpiť za drahé peniaze, či nestačila polovičná kapacita alebo či je toto CT-ečko využívané," povedal Karol Mitrík.

Pre portál ďalej uviedol, že od ministra Rudolfa Zajaca sa v zdravotníctve neudiala žiadna reforma a v tejto oblasti sa míňa strašne veľa peňazí. „Zdravotníctvo nie je zadarmo, aj keď si to všetci myslíme. Idú tam obrovské verejné peniaze," doplnil.

NKÚ chce aj takto zabrániť ďalším veľkým kauzám. Medzi tie najznámejšie patrí prípad nákupu predražených CT prístrojov alebo uzavretie 69 zmlúv šéfom Všeobecnej zdravotnej poisťovne Marcelom Foraiom s jeho tetou Annou Sučkovou.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, mm

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme NKÚ

Dôležité udalosti