Domáce

Ryanair ide do straty

Lietadlo Ryanair

Spoločnosť počas troch mesiacov do 31. decembra vykázala stratu 35 mil. eur.

Írska letecká spoločnosť Ryanair, ktorá je najväčším európskym nízkonákladovým prepravcom, evidovala vo svojom treťom kvartáli najväčšiu stratu za posledných päť rokov. Podpísal sa pod to 9-percentný pokles cien cestovného.

Vedenie spoločnosti však informovalo, že cenová konkurencia v Európe sa zmierňuje a rezervácie leteniek sa zvýšili. Spoločnosť v pondelok informovala, že počas troch mesiacov do 31. decembra vykázala stratu 35 mil. eur. Ide tak o najslabší tretí kvartál spoločnosti od roku 2008.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

Šéf spoločnosti Michael O'Leary uviedol, že stratu spôsobenú nižšími cenami cestovného a slabšou librou firma očakávala a potvrdil prognózu, v ktorej spoločnosť počíta so ziskom za celý rok v sume 500 až 520 mil. eur.

Ryanair prepravil počas posledných troch mesiacov minulého roka o 6 % viac cestujúcich ako v rovnakom období predchádzajúceho roka. Za celý minulý rok evidoval zvýšenie počtu pasažierov o 2 % a celkovo prepravil 81,4 mil. cestujúcich.

Ryanair prepravuje cestujúcich do 180 destinácií v 29 krajinách a prevádzkuje flotilu 303 Boeingov 737-800. Nedávno spoločnosť oznámila, že si objednala ďalších 175 Boeingov, ktoré jej budú dodané v rokoch 2014 až 2018. Firma má viac ako 9 tis. zamestnancov.

DUBLIN/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.