Chlapcov, ktorí zahynuli pri požiari, pochovali v jednej truhle. Na viac nemali

pohreb detiweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Finančnou zbierkou pomohli rodine osadníci, ale i ľudia z dediny.

Tri obete tragického požiaru dnes pochovali. V Sačurove pri Vranove nad Topľou zahynuli tri malé deti v plameňoch. Chudobnej rodine, ktorá tak pred Vianocami prišla aj o strechu nad hlavou, teraz pomáha celá dedina. Troch súrodencov pochovali spolu v jednej truhle. Rozlúčiť sa s nimi prišla takmer celá rómska osada.

Takúto tragédiu v Sačurove ešte nezažili. Pri požiari chatrče zahynuli traja bratia. Dvojročný Peter, trojročný Dominik a o rok starší Martin z horiaceho domu nedokázali uniknúť. Mama vraj len na päť minút nechala doma deti samé.

Mohol to byť skrat alebo iskra z piecky. Príčinu požiaru stále zisťujú experti. Dvadsaťsedemročnej Monike za to hrozí trestné stíhanie. Jej druh je vo väzení, no ona sa vraj o sedem detí zodpovedne starala sama. Rodina, ktorá pri požiari prišla aj o strechu nad hlavou teraz nemala ani na pohreb. Finančnou zbierkou jej pomohli osadníci, ale i ľudia z dediny.

Miestny podnikateľ rodine daroval skelet starej unimobunky, ktorú obíjajú doskami a poskytnú ju rodine ako náhradné ubytovanie. Matku s ďalšími štyrmi deťmi po tragickom požiari prichýlili príbuzní, no už na Vianoce by mali bývať v novej unimobunke.


SAČUROV/TV MARKÍZA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Martin Jedinák

Dôležité udalosti