Známy čierny pasažier opäť v akcii. Teraz riskoval na petržalskom komíne

Untitled-5.jpg

Mladík, ktorý si hovorí Bus Rider šokoval v apríli videom, na ktorom sa viezol na streche autobusu.

Hovorí si Bus Rider, odkedy Slovensko zaujal tým, že sa viezol na streche autobusu bratislavskej MHD. Teraz predviedol ďalší kúsok. Bez istenia vyliezol na 120-metrový komín v Petržalke a odpálil na ňom ohňostroj. Ako nám povedal, nápady berie z vlastnej hlavy a je odhodlaný naplniť ich. Toho, či ho chytia sa nebojí, lebo podľa neho nerobí nič zlomyseľné a závažné.

Nebojí sa ani toho, že sa mu niečo stane. „Veľmi nešpekulujem nad možnými rizikami, ale som iba človek a stať sa môže hocičo. O tom sú tie videá. Buď, alebo. Dávam takto priestor na realizáciu svojich nápadov, pocitov a kreativity. Má to pre mňa zmysel a taktiež to môže byť napínavým zážitkom pre diváka, keďže si dávam pri strihu videa vždy záležať. Sláva s tým môže byť spojená, ale nie je cieľom," povedal nám.


Bez povolenia na cudzí pozemok

Komín stojí na pozemku bývalého bratislavského závodu Matador v Petržalke. Ten má viacero majiteľov a priestory sú vo veľkej miere prenajímané. „Komín sa nachádza na parcele spoločnosti P.G.A.," povedala nám hovorkyňa Petržalky Michaela Platznerová. Mladíka sme sa pýtali, či mal povolenie dostať sa na komín. Na otázku neodpovedal, pod videom na portáli YouTube však uviedol, že akcia bola ilegálna.

„Pred dvomi týždňami tam visela nejaká biela vlajka. Nikto si však nepýtal povolenie," povedali nám z firmy P.G.A., ktorá je vlastníkom parcely. Objekt má však podľa ich slov zabezpečený.

Veľmi nešpekulujem nad možnými rizikami, ale som iba človek a stať sa môže hocičo. O tom sú tie videá. Buď, alebo

Keby mal súhlas od majiteľa, všetko by bolo v poriadku. Ako ho však naozaj nemal, podľa Juraja Rumanovského z mestskej polície v Bratislave by tak mohlo ísť až o trestný čin vlámania, prípadne menší priestupok. Všetko záleží na tom, či firma má objekt zabezpečený a ako sa tam mladík dostal. To sme sa od neho tiež nedozvedeli. Pri priestupku by mohol dostať pokutu 33 eur.

Bus Rider z komína vystrelil ohňostroj. Keby použil taký, na ktoré musí mať oprávnenie a nemal by ho, opäť by šlo o priestupok. „Keď to bol ohňostroj bežne dostupný z voľnej kategórie, je to v poriadku," dodal Rumanovský z mestskej polície v Bratislave.


Zlý príklad mladým

Samotný Bus Rider tvrdí, že svojimi videami nikoho nenabáda na nič zlé. „Internet je plný videí, ktoré môžu deti napodobňovať. Deväťkilovú škatuľu do výšky 120 metrov dieťa nevynesie," dodal.

Psychológ hovorí pravý opak. „Video môže inšpirovať, inšpiruje a bude inšpirovať. Ide o akúsi psychologickú infekciu. Tí, ktorí sú neodolní, osobnostne a morálne slabší sa nakazia. Mladým pomáhajú naplniť potrebu a uspokojiť pocit, že existujú. Aby sa ukázali tak skáču pred vlaky, lezú na komíny a produkujú podobné aktivity," vysvetlil Dr. Tibor Hrozáň.


BRATISLAVA/A.Leitmannova

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Riziko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.