Domáce

Potvrdené! V prípade útokov na bar v Nitre prokuratúra pochybila

Útok na študentský bar v Nitre.
Útok na študentský bar v Nitre. Zdroj: YouTube

Skonštatoval to dnes generálny prokurátor Jaromír Čižnár.

Prokuratúra v Nitre pochybila v prípade útokov na tamojší bar Mariatchi. Skonštatoval to dnes generálny prokurátor Jaromír Čižnár po stretnutí s nitrianskym krajským prokurátorom Vojtechom Ernestom a okresným prokurátorom v Nitre Igorom Senešim. Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová.

"Po niekoľkohodinovom rokovaní generálny prokurátor Jaromír Čižnár dospel k záveru, že možno konštatovať určité pochybenia zo strany prokuratúry. Krajskému prokurátorovi bolo uložené, aby vo svojej kompetencii vyvodil príslušné konzekvencie, o ktorých bude Generálna prokuratúra SR informovať," povedala Predajňová.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

V prípade nitrianskeho baru polícia vyšetruje dva incidenty. Prvý je z 5. októbra minulého roku, z ktorého videozáznam sa dostal aj do médií. Druhý sa týka bitky majiteľa baru z 1. januára 2014, ktorý skončil so zlomenou nohou. Útočníkov obvinili minulý týždeň po medializácii incidentov. Čižnár sa rozhodol, že postup prokuratúry preverí.

V súvislosti s medializovanými útokmi na bar Mariatchi v Nitre polícia informovala, že obvinila siedmich mužov. Päť ľudí čelí obvineniu zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu a výtržníctva v prípade z októbra. V druhom prípade sú obvinení traja ľudía pre zločiny ublíženia na zdraví a výtržníctva. "Majiteľ sa usiloval výtržníkov, ktorí rozbíjali okná, zachytiť fotoaparátom. Tí ho napadli a spôsobili mu zlomeninu nohy," informovala polícia.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.