Ako nedovoliť okoliu, aby zničilo váš vzťah

Peter Bič Projekt
Zdroj: Shutterstock.com

V živote sme sa stretli už s veľa spôsobmi, ktorými sa dá rozbiť vzťah. Najčastejšie ide o krivé obvinenie z nevery.

Nikto nepozná vaše srdce lepšie ako vy, preto ho v prvom rade počúvajte. Človek je v samotnej podstate veľmi ľahko ovplyvniteľný.

Okolie vás zahlcuje výčitkami, rozsudkami či utajenými krivdami voči partnerovi. Aj keď to blízki nemyslia zle, svoj subjektívny názor vám dávajú najavo tým najnevhodnejším spôsobom.

V živote sme sa stretli už s veľa spôsobmi, ktorými sa dá rozbiť vzťah. Najčastejšie ide o krivé obvinenie z nevery. Vaši známi nepoznajú všetkých partnerových známych, a tak nevedia, či žena v kaviarni bola kolegyňa alebo klientka. Avšak, ani vy si to už neviete porovnať, keďže neviete, kedy presne ho videli. Takto postupne sa do vás dostáva ,,semienko pochybnosti" a nastane veľký problém.

Ak ste unavení z okolia, ktoré ničí váš vzťah, postupujte podľa nasledujúcich rád.

Udržujte vzťahové záležitosti v súkromí

Vzťah je o citovom spojení dvoch ľudí. Všetko sa točí okolo vás a vášho partnera. Keď je vo vzťahu všetko ideálne, ste spokojná a okoliu nehovoríte, čo prežívate. Avšak, ak nastanú problémy a hádky, okamžite kontaktujete kamarátky, sestru alebo mamu. Vašej duši chcete ,,uľaviť", a tak im poviete všetko, čo máte na srdci.

Vďaka podobným situáciám sa vytvára negatívny názor na vášho partnera. Vaši blízki, ovplyvnení z predošlých rozhovorov, vám automaticky pri najbližšom probléme budú radiť rozchod/rozvod. Je to ich inštinkt, keďže vás majú radi a nechcú, aby ste trpeli. Práve preto je veľmi dôležité, aby ste nechali súkromné záležitosti súkromnými.

Hlas môjho srdca

Poznáte ten pocit, keď vaša známa má nového partnera, ktorý je úspešný, krásny a charizmatický. Žiarlite! A toto isté sa stáva aj vašim kamarátkam. Nedovoľte, aby negatívne názory vašich známych odsunuli vaše city bokom. Nezabúdajte, že každý ma svoj vlastný názor a vďaka našej jedinečnosti sa väčšinou odlišuje od toho vášho. Stojte si za vašim šťastím a nechajte sa unášať emóciami.

Prevezmite kontrolu nad svojim životom

Môžete mať aj 40 a napriek tomu nebudete stále rozhodovať vo vzťahu sama za seba. Urobte ten dôležitý krok, kedy predstúpite pred rodinu a poviete im, že ste zadaná, šťastnáa neplánujete to meniť. Opíšte im svojho Pána Dokonalého, aby sa o vás nestrachovali. Ak by vám ešte stále neverili, predstavte im ho. Osobný kontakt je dôležitý.

Najdôležitejšie je udržať si zdravý odstup od názorov okolia a rozhodovať sa sama za seba. Ak okolie bude vidieť váš úsmev na tvári a radosť v srdci, nebude viac pochybovať a starať sa do vášho vzťahu.

Nepredstavujte spoločnosti váš vzťah ako idylický

Neprifarbujte, nezveličujte a nepreháňajte. Nikto vám neuverí, ak opíšete svojho drahého ako Brada Pitta alebo Ryana Goslinga zo Zápisníku jednej lásky.

Takýto chlapci v skutočnosti neexistujú, a preto vám okolie ani neuverí. Nebojte sa prezentovať váš vzťah okoliu ako ten „normálny". Oni budú spokojní a pre vás bude stále špeciálny.

Nezabúdajte cítiť a svoje city prezentovať. Dôverujte, milujte a verte. Táto trojkombinácia vás urobí najšťastnejšou na svete a váš vzťah dokonalým.

Veď občas nezaškodí, ak preukážete svoje city a napíšete: „ PS: I love you!"
BRATISLAVA/ KAMzaKRASOU.sk, Vladka

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.