Vypočítajte si, do akej príjmovej skupiny patríte. Stredná trieda je pre väčšinu len snom

Ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com

Štúdia Pew Research Center je jedna z mála, ktorá sleduje zmeny v strednej triede.

Medzi rokmi 2001 až 2011 sa 700 miliónov ľudí vymanilo z chudobných pomerov. Došlo tak k historickému poklesu svetovej chudoby. Analýza Pew Research Center však ukazuje, že do vyššej strednej triedy patrí len 13 percent ľudí a 56 percent ľudí sa zaradilo do nízkopríjmovej skupiny.

Podľa štúdie do strednej triedy patrí každý, kto denne žije z 10 až 20 dolárov (9 až 18 eur). V roku 2011 len 16 percent svetovej populácie disponovalo 20 a viac dolármi na deň. Jedná sa hlavne o regióny Severnej Ameriky, Európy a ázijsko-pacifickú oblasť. Na druhej strane sa miera chudoby merala čiastkou 2 doláre na deň (1,8 eur). TU si môžete pozrieť mapu príjmov.

Štúdia Pew Research Center je jedna z mála, ktorá sleduje zmeny v strednej triede. Skúmala 111 krajín, ktoré pokrývajú asi 88 percent svetovej populácie a 85 percent celosvetovej výroby, píše portál lidovky.cz.

Vypočítajte si, do akej príjmovej kategórie patríte

Do prvého riadku doplňte krajinu. Potom zmeňte možnosť annual na monthly a zadajte svoj mesačný plat. Do poslednej kolonky dajte počet osôb, ktoré z tohto príjmu žijú.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, mm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Chudoba

Dôležité udalosti