NAKA zadržala dvoch policajtov. Obvinenie má súvisieť so známou zločineckou skupinou

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

NAKA zadržala dvoch policajtov. Dôvodom má byť podozrenie z vydieračského únosu.

Jeden zo zadržaných má byť ešte stále aktívnym kukláčom v Bratislave, druhý vraj už v zbore nepracuje. Mužom údajne vzniesol vyšetrovateľ NAKA obvinenie pre vydieračský únos, ale aj za to, že mali byť činní pre zločineckú skupinu.

Skutok sa mal stať podľa našich informácií ešte pred pár rokmi. Únos podnikateľa údajne súvisí s gangom sýkorovcov a mali ho robiť na objednávku. V tomto prípade vraj išlo o vybavovanie si účtov. Ako prvý o tom informoval portál Aktuality.sk.

Ako potvrdilo Prezídium Policajného zboru, v pondelok vykonala NAKA v Bratislave policajnú akciu s krycím názvom CARNOTAURUS. Počas akcie príslušníci národnej kriminálnej agentúry zadržali dve osoby.

„Ide o jedného aktívneho a jedného bývalého príslušníka Policajného zboru. Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry v tomto prípade obvinil celkom tri osoby. Konkrétne z obzvlášť závažného zločinu vydieračského únosu, pričom dve z nich aj zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny,“ informovala hovorkyňa prezídia Karolína Barinková.

Aktuálne prebiehajú procesné úkony, preto bližšie informácie v súčasnosti polícia nemôže poskytnúť.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.