Už je známa možná príčina požiaru v petržalskom dome seniorov

Už je známa možná príčina požiaru v petržalskom dome seniorov
Zdroj: facebook.com/Polícia SR - Bratislavský kraj

Situácia po víkendovom požiari v zariadení pre seniorov na Polereckého ulici v bratislavskej Petržalke je stabilizovaná a všetci klienti aj zamestnanci sú v poriadku. Pre TASR to uviedli z hlavného mesta, ktoré je zriaďovateľom zariadenia. Magistrát sa poďakoval za rýchly zásah záchranných zložiek.

„Požiar mohol byť, podľa našich informácií, v jednej z miestností spôsobený horiacou sviečkou. Presnú príčinu však určia odborníci. Škody sa týkajú miestnosti, v ktorej požiar vznikol, daná bytová jednotka sa bude v nasledujúcich týždňoch rekonštruovať,“ spresnila pre TASR hovorkyňa bratislavskej samosprávy Dagmar Schmucková.

Prečítajte si tiež:

​Mesto Bratislava je zriaďovateľom siedmich zariadení sociálnych služieb pre seniorov. Deklaruje, že všetky zariadenia prešli v tomto roku auditom protipožiarnych opatrení.

V Dome tretieho veku – zariadení pre seniorov v Petržalke v nedeľu (18. 12.) horelo. Požiar vypukol v jednej z izieb na prvom poschodí. Viacero osôb sa nadýchalo splodín a boli ošetrené záchranármi. Do nemocnice previezli tri osoby.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín zo 17.12.:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.