Staroba na Slovensku? Jedna veľká tragédia!

demeskafoto1web_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Dlhodobo chorí pacienti musia za starostlivosť platiť aj v starobincoch.

Bezplatné zdravotníctvo rozhodne nie pre našich seniorov. Dlhodobo chorí pacienti musia za starostlivosť platiť. Televízia Markíza má dokument, ktorý ukazuje obludnosť tohto problému.
Ministerka zdravotníctva tvrdí, že domovom peniaze netreba. Vraj neposkytujú zdravotné služby. Jej kolega Ján Richter ale vypočítal opak. Ošetrovanie potrebuje drvivá väčšina ľudí v domovoch.


V domovoch žije vyše tridsaťtisíc Slovákov. Štát za nich inkasoval, teraz sa treba starať. Prispieva na nich samospráva. Suma však domovom nestačí, no a starci si musia doplácať.

Hovorí Milada Dobrotková, šéfka Asociácie poskytovateľov sociálnych služieb: „Sú polymorbídni, každý má prebiehajúcich štyri, päť, niektorí aj viacej chorôb naraz, či už je to preväzový materiál, injekčné striekačky, tak to si ten pacient platí zo svojho."

Inými slovami platia aj za to, čo je v nemocnici zdarma. Zdravotné poisťovne totiž týmto pacientom nemusia posielať nič a Smer ich k tomu ani nútiť nechce.
Zuzana Zvolenská, ministerka zdravotníctva tvrdí: „Domovy sociálnych služieb nie sú poskytovateľom zdravotnej starostlivosti."

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Nato, že nie sú, sa v nich ošetruje celkom dosť. Posúďte sami. Markíza zistila, že iný smerácky minister spravil v domovoch audit. S takýmto výsledkom: v zariadeniach sociálnych služieb SR sa za obdobie jedného mesiaca poskytne viac ako tri milióny ošetrovateľských výkonov!"

Viac ako tri milióny výkonov za jeden jediný mesiac. To ale nie je všetko. Podľa analýzy ministra Richtera je ošetrovaných až deväťdesiat percent klientov domovov. Stará sa o nich tisíc dvestoštyridsaťdva sestier, väčšinou na plný úväzok. Smer teda vie, ako to v domovoch vyzerá. Namiesto riešenia ale ponúka len vetu: Domovy sociálnych služieb nie sú poskytovateľom zdravotnej starostlivosti...

Dlhodobo chorí si tak majú platiť aj ďalej, no a Smer sa ide ďalej tváriť, že im vlastne nič nie je.TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti