Do tejto komodity sa oplatí viac investovať ako do zlata. Nikdy neuhádnete, ktorá to je

Ekonomický rast
Ekonomický rast Zdroj: shuterstock.com

Vyrástli na nej mnohé generácie.

Stavebnica, na ktorej vyrástli mnohé generácie, sa v posledných rokoch stáva obľúbená komodita pre investorov. Lego totižto každoročne od prelomu storočí priemerne rastie o 12 percent. Odborníci preto hovoria, že táto hračka je do budúcna lepšia investícia ako zlaté tehličky. Píše portál idnes.cz.

Niektoré stavebnice lega, ktoré sa predávali v desiatkach eur, majú teraz hodnotu aj pár stoviek. Stránka BrickPicker.com, ktorá mapuje trh s legom, hovorí, že najlepšie idú stavebnice inšpirované filmovými ságami. Zakladateľ stránky Ed Maciorowski dodáva, že cena rastie už aj u bežných leg.

Najväčším ťahákom sú jednoznačne stavebnice inšpirované ságou Star Wars. Medzi 20 najcennejšími legami majú zastúpenie hneď 10-krát. Najväčší klenot je model vesmírnej lode Millennium Falcon z roku 2007, ktorá stojí 3674 eur, pôvodne pritom stála len 463 eur.

„Návratnosť investície do lega sa zdá byť skvelá, investori by si ale mali uvedomiť, že v prípade zberateľských predmetov môžu byť vysoké ceny len krátkodobý trend," uzavrel analytik Laith Khalaf zo spoločnosti Hargreaves Lansdown


LONDÝN/tvnoviny.sk, mm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lego

Dôležité udalosti