Hasiči v Nitre prišli mladíkovi pomôcť uhasiť auto, on za to jedného napadol

auto.png

Zasahujúci hasič skončil s podvrtnutým členkom.

Prišli hasiť horiace auto. Napokon sa podľa ich slov museli brániť. Mladík, ktorému ktosi v noci pred domom podpálil auto, mal v zlosti zaútočiť na hasiča. Na pomoc ich pritom pár minút predtým volal on sám.

Pri Nitre krátko po druhej ráno vyvádzal podpaľač. Auto stálo v noci pred rodinným domom, že ho ktosi zadpálil, dokazujú stopy chemikálie pod kapotou.

"Na mieste bola zaistená chemická stopa, ktorá bude podrobená expertíze," povedala krajská hovorkyňa policajtov Božena Bruchterová.

Bleskový požiar napáchal škody za zhruba štyritisíc eur. Žena nám mimo kamery tvrdila, že s partnerom si mysleli, že plamene uhasili vedrami s vodou. A preto, keď prišli k autu hasiči, rázne ich pomoc odmietli, hoci ich pár minút predtým sami volali. Hasiči však napriek nesúhlasu auto museli skontrolovať. Pod kapotou totiž boli ešte tlejúce ohniská.

To sa vraj nepáčilo 26 -ročnému partnerovi majiteľky auta. Údajne bol až agresívny. V hneve, aby sa auta nedotýkali, mladík na jedného z hasičov zaútočil.

„Môžem potvrdiť, že pri likvidácii požiaru osobného motorového vozidla došlo k zraneniu príslušníka hasičského a záchranného zboru," potvrdil krajský hasičský hovorca Viliam Pánsky.

Hasiča mladík vraj odsotil tak silno, že sa zapotácal a podvrtol si členok. "Okolnosti, za akých došlo k incidentu momentálne prešetrujeme. Preto momentálne nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie," dodala Bruchterová.

Potýčku s hasičom musel vysvetľovať policajtom. Z výsluchu sa vrátil až dnes ráno. Krátko na to, sme sa aj my zaujímali o jeho verziu incidentu. Vulgárne nás však odohnal preč.


NITRA/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Napadnutie

Dôležité udalosti