Tieto ženy by mohli byť svojím partnerom aj babkami!

Netradičná láska
Zdroj: Channel 5

Láska kvitne v každom veku...

Dôchodkyňa Edna Martin má 78 rokov. Človek by si pomyslel, že už bude len sedieť doma, pozerať telenovely a štrikovať svetre pre vnúčatá. Ale ona pretíva druhú mladosť. Vďaka 39-ročnému manželovi Simonovi. Zblížila ich láska k organovej hudbe. 

Zdroj: Channel 5

Ednine deti sú staršie ako jej partner. Ten mal 30 rokov a žiadne skúsenosti so ženou. Dokonca sa dovtedy ani len nebozkával a býval s rodičmi. "Ženy sa mi páčili, ale nikdy som nebol u žiadnej úspešný," hovorí Simon.

Všetko sa ale zmenilo, keď stretol Ednu, ktorá mala v tom čase 70 rokov. Prvý bozk si dali pri organe a od toho času sú nerozdeliteľný. "Bez Simona si nedokážem predstaviť svoj život," tvrdí Edna a dodáva, že veľký vekový rozdiel v ich spálni nezohráva žiadnu úlohu. Simon vtipkuje, že na to vhupnú ako králiky. "V sexe nesmie chýbať zmysel pre humor. Veď je to vtipné tak či tak," hovorí.

Pár však pochopiteľne nemôže mať deti. "Povedala som mu, aby odo mňa odišiel. So mnou mať deti už nemôže. Našťastie to neurobil," hovorí dôchodkyňa, ktorá už potrebuje pomoc pri chôdzi.

Takýto pár už nie je dnes ničím výnimočným. Dôkazom je aj ďalšia dvojica. Dôchodkyňa Joan Lloyd (68) je už 18 mesiacov s Philom Absolonom, ktorý má 29 rokov. "Chcela som byť s niekým, kto ma vie rozosmiať a nerobila som si starosti s tým, že som staršia," hovorí Joan, ktorá so svojím partnerom žije v Abergele na severe Walesu. Spoznali cez Facebook. 

Zdroj: Channel 5

Joan bola s manželom 50 rokov a majú spolu štyri deti. Pred štyrmi rokmi ale zomrel na rakovinu a musela mu sľúbiť, že bude žiť naplno a nebude z nej večne smútiaca osamelá vdova. "Na smrteľnej posteli mi povedal, aby som si dala spraviť prsia a našla si nejakého zajačika. Že sa nás bude zvrchu usmievať. Musela som to spísať a podpísať," vysvetľuje Joan.

Prihlásila som sa na Facebook, kde mi napísalo 700 mladých chlapcov. Medzi nimi bol aj Phil. "Keď som ju prvýkrát uvidel, okamžite som pocítil silnú príťažlivosť. Poslal som jej správu," hovorí dôchodkynin partner. Pár šiel na prvé rande. Keď Joan prvýkrát uvidela Phila, hneď sa zamilovala a pomyslela si, že on je ten pravý.

"Nemôžeme sa od seba odtrhnúť. Maznáme sa, bozkávame. Sex s ním sa mi veľmi páči," hovorí Joan, ktorá sa snaží udržať mladou aj tým, že pravidelne navštevuje solárium a oblieka sa mladistvo. Britka sa totiž bojí, že ju Phil opustí kvôli mladšej žene.

Ich lásku odsúhlasila aj Philova mama. "Veľmi som sa bála, čo povie. Tvrdila, že nikdy nevidela toľko lásky medzi dvomi ľuďmi, tak ma strach prešiel," hovorí Joan. 

Zdroj: Channel 5

Ďalší párik ale toľko pochopenia u rodiny a blízkych nenašiel. Päťdesiatriročná Marilyn z West Sussexu, stretla svojho manžela Williama Buttigiega (24), keď mal len 16 rokov. V tom čase mala 45 a už bola starou mamou.

"Všeti priatelia sa nám otočili chrbtom. Správali sa k nám, ako keby sme mali nejakú nebezpečnú a nákazlivú chorobu. Okolie sa nám posmievalo a dokonca nás raz fyzicky napadli. Niekoľkokrát sme museli volať políciu," opisuje ťažké chvíle Marilyn. 

Všetky tri páry vystúpili v dokumentárnom filme. Chcú tak od ľudí viac pochopenia a akceptovania ich lásky. "Sme len obyčajní ľudia, ktorí sa zamilovali a vek pri tom nezohrával úlohu," tvrdí Marilyn. 

https://www.youtube.com/watch?v=CcUy1bDc9kI


VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.