Stavali ho týždne a neuškodil mu ani dážď. Betlehem pri Reinerovej chate poškodil až opitý turista s červeným vínom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Betlehem zo snehu, ktorý už niekoľko dní stojí pri Rainerovej chate vo Vysokých Tatrách, v pondelok niekto poškodil. Na sociálnej sieti chatár Peter Petras zverejnil fotografiu, na ktorej sú sochy Márie, Jozefa a Ježiša obliate červeným vínom.

Betlehem pred chatou dokončil Petras spolu s dobrovoľníkmi zhruba pred tromi dňami. Hoci dielu, ktoré stavali približne tri týždne, doposiaľ neuškodil dážď ani oteplenie, podľa Petrasa ho poškodil opitý turista.

"Som veľmi smutný z toho, čo sa stalo. Naša 25-dňová práca vyšla nazmar pre človeka, ktorý 'hrdinsky' zničil a pohanil symbol Vianoc. Rovnaká výčitka padá aj na prizerajúcich sa, že mu v tom nezabránili. Samozrejme, že nás to nezlomí, ale už to nebude ako predtým," uviedol Petras. Sochu nahrubo očistil, v utorok (27. 12.) chce opravu dokončiť.

Prvý betlehem postavil chatár a horský nosič v roku 1998. Odvtedy ho chodia každoročne obdivovať tisíce návštevníkov. Okrem betlehemu sa mu podarilo pred chatou vytvarovať zo snehu aj sochu chatára či veľkonočné vajíčko.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.