Vyštudoval vysokú školu a píše knihy, no skončil na ulici. Pokazil to alkohol, tvrdí Tomáš

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vyštudoval vysokú školu a píše knihy. Ak by ste niekedy stretli Tomáša, podľa výzoru ani správania by ste určite netipovali, že je to človek bez domova.

Roky však prespáva v nocľahárni a cez deň sa túla ulicami Trenčína.

Stretli sme sa s ním v dennom nízkoprahovom centre. Ľudia bez domova sa tu môžu v určitých hodinách zadarmo umyť a využiť kuchynku. Tomáš nám vyrozprával svoj príbeh.

Mal dobre našliapnutý život. Vyštudoval vysokú školu a dokonca viedol semináre. Bavilo ho diskutovať so študentami. V Trnave študoval filozofiu, no na profesorský titul napokon nedosiahol.

„Pokazil to alkohol. Na nikoho nedávam žiadnu vinu, iba sám na seba,“ povedal.

Prečítajte si tiež:

Problémy sa kopili. Keď zomrela mama, prišiel o byt a všetko sa postupne zosypalo. Dnes má 50 rokov a svoj talent sa snaží využiť pri písaní.

V poslednej dobe píše aforizmy a vtipy. „Inšpirujem sa životom. Čo prežívam, zažívam, sledujem čo sa deje okolo mňa a prípadne aj to, čo sa deje v našej spoločnosti celkovo,“ priblížil.

S alkoholom už vraj skoncoval a tvrdí, že jeho snom je znovu sa postaviť na nohy. Myslí si, že má stále šancu mať klasickú prácu, rodinu a bývanie.

Peniaze z písania sú však minimálne a potrebuje stabilný príjem. Vhodná práca sa mu ale pre epilepsiu hľadá podľa jeho slov veľmi ťažko.

Kúsok z Tomášovej tvorby si môžete vypočuť v reportáži z Televíznych novín.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.