Do závodov Renaultu nabehli vyšetrovatelia. Hrozí ďalší emisný škandál?

Renault
Renault Zdroj: TASR/AP

Do poludnia akcia Renaultu stratila takmer 20 percent.

Po správe o údajných prehliadkach v závodoch Renaultu sa jeho akcia prudko prepadla. Výrazne oslabila aj akcia konkurenčného koncernu PSA Peugeot Citroën. Informovala o tom agentúra DPA.

Do poludnia akcia Renaultu stratila takmer 20 %, akcia Peugeotu klesla približne o 7 %. Francúzska tlačová agentúra AFP predtým s odvolaním sa na odborovú organizáciu CGT uviedla, že v uplynulom týždni bolo prehľadaných viacero závodov Renaultu.

Ďalší emisný škandál?

Podľa pracovísk, ktorých sa to dotklo, je možné predpokladať, že prehliadky majú súvislosť s dôsledkami emisného škandálu koncernu Volkswagen, uviedol predstaviteľ odborov centra Lardy pre nemeckú agentúru DPA.

Prehliadky sa údajne konali na popud úradu pre vyšetrovanie podvodov a ochranu hospodárskej súťaže DGCCRF ministerstva hospodárstva. Uvedené informácie zatiaľ neboli potvrdené a Renault sa k záležitosti odmietol vyjadriť.

Automobilka kontroly potvrdila

Francúzska automobilka Renault potvrdila prehliadky niektorých svojich pracovísk. Informovala o tom agentúra DPA.

Renault uviedol, že plne spolupracuje s úradom pre vyšetrovanie podvodov a ochranu hospodárskej súťaže DGCCRF ministerstva hospodárstva aj s ministerstvom ochrany životného prostredia. Prvé testy komisie zostavenej ministerstvom životného prostredia nenašli vo vozidlách Renaultu žiaden podvodný softvér, zdôraznila automobilka. Volkswagen s pomocou softvéru manipuloval emisie dieselových áut.

Vyšetrovanie úradu DGCCRF ministerstva hospodárstva je nezávislé. Renault však očakáva, že potvrdí výsledky predchádzajúcich testov.

PARÍŽ/TASR
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Emisný škandál

Dôležité udalosti