Štvorčatá oslávili rok a chytať ich musia po celom dome. Rodičia opísali, čo je pri výchove kľúčové

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Doma musia všetko násobiť štyrmi. Ročné štvorčatá v Toryse pri Sabinove dajú rodičom poriadne zabrať, no robia im aj veľkú radosť. V zime si to najviac užívajú na spoločnej sánkovačke.

Dievčatá na saniach po ulici tlačí ocko a chlapcov mamka. Štvorčatá Damián, Hugo, Eliška a Noemi poobede najradšej zaspávajú s vyštípanými líčkami.

„Veľmi radi chodíme vonku. Myslím si, že to je pre nich dobré, buduje sa im imunita a čerstvý vzduch je fajn,“ hovorí mama Veronika Križalkovičová.

Prečítajte si tiež:

Pravidelný režim

Štvorčatá v októbri oslávili svoje prvé narodeniny. Veronika hovorí, že prvý rok bol náročný. Odkedy si našli svoj vlastný systém, ide to.

Snažia sa striktne dodržiavať pravidelný denný režim. Vstávajú o siedmej, spia doobeda i poobede, večierku majú okolo pol ôsmej. V noci sa už veľmi nebudia.

„Noeomi už prespí celú noc ale napríklad taká Eliška, tá je ešte hladná,“ opisuje mama štvorčiat.

Vyštudovaná zdravotná sestra starostlivosť o deti zvláda aj vďaka pomoci svojej mami a manžela. Dva mesiace sa ale musela starať aj oňho.

„Vyskočila mi platnička. Čakal som na magnetickú rezonanciu a potom na operáciu. Mali sme teda piate bábätko,“ hovorí Dalibor.

V detskej izbe majú štyri postieľky a jednu spoločnú ohrádku. Tú si museli dať vyrobiť. Dostatočne veľkú totiž nikde nenašli.

Štvorčatá pomaly začínajú chodiť a chytať ich musia po celom dome. Najnáročnejšie je obliekanie. Najmä teraz v zime zaberá kopec času, hovorí mama.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.