Hlavnou výzvou pre ministra zdravotníctva bude pokračovať v reforme nemocníc

Vladimír Lengvarský.
Vladimír Lengvarský. Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Hlavnou výzvou roku 2023 bude pokračovať v optimalizácii siete nemocníc, dôležité tiež bude zastabilizovať ambulantný sektor a spustiť systém DRG v pilotnom režime.

Uviedol to dočasne poverený minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) v koncoročnom rozhovore pre TASR.

Prečítajte si tiež:

Potvrdil, že pilotná verzia systému DRG sa má spustiť od januára. "Boli schválené relatívne váhy, urobili sme všetky ďalšie potrebné kroky, bolo to zverejnené, nemocnice, ktoré sa na tom budú podieľať, majú vyškolených ľudí, takže 1. januára začíname," vyhlásil minister.    

Verí, že DRG systém bude v roku 2024 plne fungovať, tak ako sa predpokladalo. Nevidí dôvod, prečo by to tak byť nemalo. "Keby som si to nemyslel, tak s tým ani nezačínam," uviedol.

Ďalším budúcoročným cieľom v zdravotníctve podľa neho bude pokračovať v projektoch z plánu obnovy.

"Hlavné výzvy už išli, v budúcom roku pôjdu ďalšie. Budeme sa venovať dobudovávaniu ambulancií, či už pre psychiatrickú a psychologickú starostlivosť, budeme sa venovať dlhodobej starostlivosti či následnej starostlivosti, takže tém je viac," priblížil Lengvarský.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.