Minister Káčer: Slovenská diplomacia má za sebou veľa skúšok a úspechov

Šéf slovenskej diplomacie Rastislav Káčer.
Šéf slovenskej diplomacie Rastislav Káčer. Zdroj: TASR/Martin Baumann

Samostatné Slovensko a jeho diplomacia majú za sebou 30 rokov náročných skúšok, ale aj veľkých úspechov vrátane tých najvýznamnejších, vstupu do Európskej únie a  Severoatlantickej aliancie.

Pri príležitosti 30. výročia vzniku SR to uviedol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer.

Prečítajte si tiež:

Pripomenul, že prvé roky po rozdelení Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky poznamenal aj boj o charakter štátu.

"Ten sme však zvládli a postupne sa Slovensko postavilo na vlastné nohy a vykročilo smerom k vyspelému svetu. Medzinárodné spoločenstvo nás prijalo medzi seba, rýchlo sme sa stali členmi Organizácie Spojených národov, Rady Európy či Svetovej banky," zdôraznil Káčer, ktorý v tejto súvislosti vyzdvihol aj slovenskú diplomaciu.

Ocenil jej aktivity aj pri úspešných integračných snahách v prípade vstupu do EÚ a NATO v roku 2004. "Tieto členstvá zostávajú pre občanov SR najlepšou garanciou bezpečnosti, stability a prosperity," skonštatoval Káčer.

Prečítajte si tiež:

Šéf slovenskej diplomacie je presvedčený, že Slovensko má za sebou úspešný tridsaťročný príbeh, nesmie však ochabnúť v úsilí dobre spravovať slobodný a demokratický štát.

"Máme na čom stavať a naše skúsenosti nám môžu poslúžiť aj pri prekonávaní výziev v ďalších rokoch," dodal Káčer.

Rezort diplomacie v rámci osláv 30. výročia samostatnosti Slovenska plánuje počas celého roka 2023 sériu podujatí a komunikačných kampaní pod značkou "Misia Slovensko".

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme 30. výročie vzniku Slovenska

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.