Aj toto sa možno deje vášmu synovi. Šokujúci prípad vydierania z Bratislavy

Zlodeji v Španielsku rozdávali korisť
Zdroj: TVMarkíza

Policajti už obvinili 16-ročného Michala z Bratislavy.

Tri prípady zločinov vydierania objasnili policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II, pričom na svedomí ich má mať podľa doterajšieho vyšetrovania len 16-ročný mladistvý Michal z Bratislavy.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II 16-ročnému chlapcovi už vzniesol obvinenie zo zločinov vydierania. Za uvedené zločiny mu hrozí 4 až 10 rokov. V prípade mladistvých páchateľov sa výška trestu znižuje na polovicu.

Prvý prípad vydierania

K prvému prípadu vydierania malo dôjsť koncom minulého roka. Obvinený mal koncom novembra prísť za maloletým 12-ročným chlapcom do areálu jednej zo základných škôl v bratislavskej Vrakuni, kde ho požiadal o požičanie 10 eur s tým, že mu ich vráti.

Prvýkrát maloletý chlapec obvinenému vyhovel. V rovnaký deň sa obvinený vrátil na školský dvor opäť. Jeho požiadavka smerom k maloletému 12-ročnému chlapcovi znela, aby mu poslal po 14-ročnom chlapcovi ďalšie peniaze. Z obavy o svoj život a zdravie tak maloletý urobil dvakrát, pričom poslal obvinenému po 14-ročnom chlapcovi jedenkrát 30 eur a druhý raz 5 eur.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

Keď po tretí krát žiadal obvinený pod hrozbou použitia zbrane od maloletého vyšší obnos peňazí, chlapec sa zdôveril svojej matke, ktorá na polícií podala trestné oznámenie.

Druhý prípad vydierania

K druhému prípadu vydierania došlo v decembri 2013 a v januári 2014. Prvýkrát pod hrozbou bitky žiadal obvinený od 15-ročného chlapca zlaté šperky, druhýkrát tak žiadal cez sociálnu sieť Facebook. Šperky mal odovzdať na školskom dvore jednej zo základných škôl v bratislavskej Vrakuni.

Tretí prípad vydierania

Poslednou obeťou vyčíňania obvineného bol 14-ročný chlapec. V presne nezistenom čase v mesiaci január pred jedným z obytných domov žiadal pod hrozbou bitky priniesť a odovzdať mu zlaté šperky. 14-ročný chlapec tak z obavy o svoj život a zdravie priniesol šperky svojej matky v hodnote približne 500 eur.

Policajti na objasnení prípadov mimoriadne intenzívne pracovali a na podklade dôkaznej situácie obvinili 16-ročného Michala z Bratislavy, ktorého v súčasnosti stíhajú väzobne.


BRATISLAVA/TVNOVINY

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti