Kauza N. Bödöra o podplácaní policajtov je na konci. Uzavreli vyšetrovanie s návrhom na podanie obžaloby

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Norbert Bödör mal podplácať policajtov, aby neobvinili príbuzného vtedajšieho ministra. Vyšetrovanie tejto kauzy už policajti uzavreli s návrhom na podanie obžaloby. Televízii Markíza to potvrdila prokuratúra. Nitriansky podnikateľ však vinu odmieta.

Keď chceli v minulosti policajti obviniť príbuzného bývalého ministra za Smer Štefana Žigu, Norbert Bödör mu mal pomôcť.

Z obvinenia vyplýva, že ich mal podplatiť, aby ho vôbec neriešili. Žiga bol podozrivý z karuselového podvodu. Bývalý vyšetrovateľ tohto prípadu Marián Kučerka opísal stretnutie v bratislavskom hoteli.

„V tej miestnosti som spoznal len z médií vtedajšieho ministra Petra Žigu a tie dve ďalšie osoby mi predstavené neboli.“

Mali to byť Norbert Bödör a Štefan Žiga. Nasledovala razia, počas ktorej zadržali viacerých, no Žigu nie. Marian Kučerka prehovoril aj o tom, prečo ho nakoniec neobvinil.

Prečítajte si tiež:

​„Pán Slobodník keď zistil, že tam je Štefan Žiga, vtrhol mi do kancelárie a povedal mi, že Štefan Žiga je jeho kamarát a nech ho okamžite z toho uznesenia vyčlením a že ako by to vyzeralo z politického hľadiska, keby bol obvinený rodinný príslušník ministra.“

Neskôr svoje priznania stiahol. Exfunkcionár NAKA Bernard Slobodník však vypovedal, že za toto stopnutie obvinenia zinkasoval desaťtisíce eur práve od Bödöra. Úplatok si potom mali rozdeliť.

Slobodník je však tiež obvinený, a to konkrétne z prijímania úplatku. Štefan Žiga by sa mal už na budúci týždeň postaviť pred sudcu Špecializovaného trestného súdu SR pre podplácanie.

Policajti už vyšetrovanie Norberta Bödöra uzavreli, spis je na prokuratúre.

„V predmetnej trestnej veci bol na Úrad špeciálnej prokuratúry dňa 21. decembra 2022 doručený vyšetrovateľom Policajného zboru SR návrh na podanie obžaloby na obvineného Ing. N. B.,“ uviedol hovorca generálnej prokuratúry Dalibor Skladan.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.