Slotov prípad opäť pred súdom. Rýchlo uhádnete, ako to dopadlo

Bez názvu.png
Zdroj: TV Markíza

Prokurátorovi sa nepozdávalo jeho stíhanie na slobode v súvislosti s minulotýždňovou nehodou a alkoholom.

Na súde opäť riešili Jána Slotu. V Žiline dnes rozhodovali o sťažnosti prokurátora, ktorému sa nepozdávalo jeho stíhanie na slobode v súvislosti s minulotýždňovou nehodou a alkoholom. Bývalý šéf národniarov na pojednávanie neprišiel.

Podľa svedkov spal za volantom a bol poriadne opitý. Istý čas strávil v nemocnici, kde ležal s podozrením na infarkt. Sudkyňa potom rozhodla o jeho stíhaní na slobode a väzbu zamietla. Prokurátor okamžite podal sťažnosť, pretože Slota vraj môže pokračovať v trestnej činnosti a taktiež vraj môže ovplyvňovať svedkov. Podľa neho totiž účastníkom nehody núkal peniaze.

Krajský súd v Žiline dnes ale sťažnosť prokurátora zamietol. Podľa súdu totiž Slota nemá koho ovplyvňovať. Rovnako si myslí, že nemôže ani pokračovať v trestnej činnosti, keďže ani po poslednej jazde pod vplyvom alkoholu a dokázaní viny, celý rok nešoféroval.

Ján Slota tak bude i naďalej stíhaný na slobode. Jeho advokát potvrdil, že sa pri výsluchu priznal a svoj čin oľutoval. Či sa však priznal k nehode alebo k alkoholu za volantom, nepovedal.


ŽILINA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ján Slota

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.