Pozor na podvodníkov! Vratky za plyn zneužíva organizovaná skupina

Vratky za plyn.
Vratky za plyn. Zdroj: TASR

SPP radí, aby ľudia v takýchto prípadoch okamžite kontaktovali políciu na telefónnom čísle 112.

Na Slovensku začali pôsobiť organizované skupiny, ktoré v mene SPP žiadajú od ľudí takzvaný "preddavok na spracovanie dát o vratkách" vo výške 20 eur. SPP radí, aby ľudia v takýchto prípadoch okamžite kontaktovali políciu na telefónnom čísle 112.

Pre výpočet výšky vratky ľudia nemusia robiť nič. Poštovú poukážku so štátnym príspevkom dostanú priamo do svojej schránky. Jej platnosť je 60 dní, počas ktorých si ľudia môžu peniaze vyzdvihnúť na akejkoľvek pošte.

SPP nikoho nepoveril vyberaním akýchkoľvek záloh na výpočet dát. Výšku vratky vypočítalo Ministerstvo hospodárstva SR na základe informácií o spotrebe domácností, ktoré rezortu poskytli všetci dodávatelia plynu.

Všetky otázky o plynových vratkách sú zverejnené na www.spp.sk/vratky. Na tejto stránke je aj odkaz na webový formulár, kde si zákazníci SPP môžu overiť výšku vratky pre ich odberné miesto.

Poštovné na listy za plynové vratky bude stáť približne milión eur. Štátny rozpočet teda vynaloží na plynové vratky celkom 48 miliónov eur, keďže na vyplatenie samotných vratiek pôjde asi 47 miliónov eur.

Uviedol to dnes premiér Robert Fico (Smer-SD) za účasti ministra hospodárstva SR Vazila Hudáka (nominant Smer-SD), keď osobne na bratislavskej hlavnej pošte podali prvé listové zásielky s vratkami za plyn. Tie sa budú prostredníctvom Slovenskej pošty distribuovať do domácností.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vratky

Dôležité udalosti